×

Znaleziono ciało 13-latki z Ukrainy. Zginęła jadąc w kolumnie ewakuacyjnej

Państwowa agencja prasowa Ukrainy Ukrinform podała w niedzielę tragiczną informację. Znaleziono ciało 13-latki z Ukrainy, która była poszukiwana przez krewnych. Wiemy, w jakich okolicznościach zginęła nastoletnia dziewczyna.

Wstrząsający widok pozostałości po kolumnie ewakuacyjnej

Szef wydziału dochodzeń z policji obwodowej Serhij Bołwinow przekazał, że kontakt z ludźmi, którzy ewakuowali się pogrążonego w wojnie obwodu charkowskiego, urwał się 4 maja. Pojazdy miały jechać w kolumnie. Służby nie były w stanie przedostać się na miejsce, aby sprawdzić, co się stało, z powodu trwających na miejscu walk, które zagrażały ich życiu. Przerażający scenariusz potwierdził się 6 maja, kiedy zlokalizowano pozostałości po kolumnie pojazdów.

Na miejscu znaleziono m.in. zniszczony, rosyjski czołg i dwa spalone ciała. Zdecydowanie bardziej wstrząsający widok czekał zaledwie 300 metrów dalej, gdzie oczom ukazywało się sześć zniszczonych samochodów ze śladami po wystrzelonych przez Rosjan kulach. W pojazdach znaleziono ciała czterech osób. Wszystko wskazuje na to, że uciekały przed wojną jadąc w kolumnie ewakuacyjnej. Jak podaje Ukrinform, wciąż nie udało się zidentyfikować wszystkich ciał ze względu na stan, w jakim się znajdują.

Znaleziono ciało 13-latki z Ukrainy

13-letnia Sofija Rajecka była poszukiwana przez krewnych. Jej zdjęcia obiegły również media społecznościowe z nadzieją, że znajdzie się ktoś, kto wie, gdzie przebywa nastolatka. Dziś już wiemy, że nie żyje. Jechała w jednym z samochodów, które zostały ostrzelane przez Rosjan.

Jeśli chodzi o dziewczynkę, której poszukiwano w mediach społecznościowych, Sofiję Rajecką, niestety jej szczątki i wisiorek, o którym wspominali jej krewni, zostały znalezione w samochodzie, którym jechała

– napisał Bołwinow.

Sofija podróżowała razem z 6-miesięczną siostrą i matką. Obie miały nieco więcej szczęścia. Kobieta została poważnie ranna i wraz z małą dziewczynką trafiły do szpitala.

Tragiczny bilans

Ukraińska prokuratura generalna podała w niedzielę, że od początku inwazji w wyniku rosyjskiej agresji zginęło w Ukrainie już co najmniej 225 dzieci, a 413 zostało rannych.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: zmina.info (miniatura wpisu), zmina.info

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij