×

Mama zostawia na moment córkę w ogrodzie. Po chwili słyszy jej głośny krzyk i widzi coś okropnego

Każdy zna powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zazwyczaj jest to prawdą, większość psów jest spokojna, lubi się bawić i przytulać. Warto jednak szczególnie uważać, gdy w pobliżu są dzieci. O tym przekonała się Emily Richardson i jej 2-letnia córka Eva.

Emily wybrała się z Evą w odwiedziny do dziadków. Wszyscy radośnie spędzali słoneczny dzień ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Nikt nie miał pojęcia, jaki dramat się za chwilę rozegra.

Mała Eva podeszła do klatki z psem. Dziewczynka chciała się z nim pobawić. Jej mama widziała całą sytuację, jednak nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

Nagle usłyszała przeraźliwy krzyk dziewczynki. Przerażona spojrzała w stronę córki, a widok był masakryczny: cała twarz małej Evy była we krwi.

Dziewczynka zbliżyła twarz do klatki z psem, który ugryzł ją. Matka natychmiast zabiera Evę do szpitala. Rana była na tyle duża, że potrzebne było 20 szwów.

Nie obyło się bez operacji plastycznej, która miała ukryć blizny na twarzy.

Po roku rany na twarzy Evy prawie się zagoiły. Dziewczynka nadal musi uważać na słońce. Wydaje się, że najgorsze już minęło i życie toczy się dalej, jednak okazuje się, że to nie jest koniec.

Emily zabiera córkę w odwiedziny do babci. W ogrodzie nadal znajduje się klatka z psem i Eva po raz kolejny lekceważy niebezpieczeństwo.

Eva zostaje ponownie ugryziona przez psa. Tym razem jednak jest jeszcze gorzej niż wcześniej. Jej obrażenia są tak rozległe, że musi otrzymać specjalistyczną pomoc.

„Twarz mojej córki została kompletnie zniekształcona. Krwawiła z oczu i policzka. Mogliśmy zobaczyć mięśnie na jej twarzy. Wyglądało to jak z horroru.” – wspomina Emily

Na szczęście lekarze uporali się z ranami dziewczynki. Po kilku dniach wyszła ze szpitala. W sumie przeszła cztery operacje, by zminimalizować blizny po ugryzieniu psa.

Choć Eva odzyskała zdrowie fizyczne, trauma pozostanie z nią na zawsze. Dziewczynka uczęszcza na terapię, która ma pomóc jej prowadzić normalne życie.

Należy pamiętać, że małe dzieci nie powinny bawić się ze zwierzętami bez nadzoru. Zachowania dziecka i psa nie da się przewidzieć, a brak opieki może doprowadzić do tragedii. Nawet spokojne zwierzę może zaatakować, gdy się przestraszy.

Może Cię zainteresować

zamknij