×

104-latek mimo że jest zdrowy, marzy o śmierci. To właśnie dziś ma zostać poddany eutanazji

David Goodal ma 104 lata i jest w pełni zdrowym fizycznie i psychicznie naukowcem-ekologiem. Nie bez powodu jednak od jakiegoś czasu mówi o nim cały świat. Wszystko z powodu kontrowersyjnej decyzji mężczyzny, o której pisaliśmy tutaj.

Ostatnie chwile

David ma zakończyć swoje życie właśnie dzisiaj. 104-latek przebywa aktualnie w Szwajcarii, gdzie dosłownie czeka na śmierć. Zgłoszenie o eutanazję przyjęła klinika Life Circle w Bazylei, w której spędzić ma ostatnie chwile życia. Lekarze, którzy opiekują się Goodalem, stwierdzili już, że jest poczytalny i decyzję o śmierci podjął świadomie.

Sens życia

David Goodal jest obecnie najstarszym człowiekiem w Australii, a jednocześnie uznanym na całym świecie biologiem i ekologiem. Jak sam twierdzi, jakość jego życia w ostatnim czasie bardzo się pogorszyła, co przyczyniło się do tego, że nie chce dalej żyć – porusza się na wózku i ma problemy ze wzrokiem.

Teraz radość z życiu zupełnie opuściła starszego mężczyznę, co sprawiło, że sam zdecydował o tym, że chce już umrzeć. W tym celu przeleciał pół świata, udając się w podróż do Szwajcarii, gdzie w przeciwieństwie do Australii i wielu innych krajów, eutanazja jest możliwa, a przede wszystkim legalna.

Propagowanie eutanazji

104-latek od wielu lat działa w stowarzyszeniu Exit International, które popiera eutanazję. Uważa, że jeśli człowiek osiągnie wiek średni, sam powinien decydować, czy chce żyć dalej. Ma również nadzieję, że jego decyzja przyczyni się do zalegalizowania eutanazji w innych krajach.

Oczywiście decyzja naukowca wzbudza ogromne kontrowersje – podczas gdy jedni patrzą z zainteresowaniem i zaciekawieniem na dalsze losy Davida, inni są temu przeciwni.

A jakie jest Twoje zdanie?

Może Cię zainteresować

zamknij