×

Nieuleczalna choroba nie przeszkodziła w realizacji jej marzeń. Została zawodową tancerką

Osoby niepełnosprawne często wykluczane są z wielu codziennych czynności. Nawet zwykłe wyjście do restauracji może być problemem, ze względu na brak odpowiedniej rampy dla wózków inwalidzkich. Dodatkowo, nieprzychylne spojrzenia innych osób nie podnoszą na duchu. Na szczęście ta dziewczyna nie poddała się i postanowiła odnaleźć swoją pasję i odpowiednią drogę w życiu.

Siła i wytrwałość

Erin Clark to 36-latka pochodząca z Kanady. Kobieta urodziła się z zespołem regresji kaudalnej, który powoduje zanik pewnych mięśni. Wiele lat dziewczyna cierpiała z powodu nierówności i problemów z normalnym funkcjonowaniem. Pomimo to Erin odnalazła swoją pasję, którą okazał się pole dance. Miłośnicy tego sportu wiedzą, że nie przewiduje on osób niepełnosprawnych, jednak nie oznacza to, że nie można spróbować.

W kwietniu 2016 roku Erin zaczęła trenować pole dance. Z powodu swojej choroby, nie była w stanie wykonywać wszystkich figur, jednak wciąż próbowała tworzyć nowe. W końcu postanowiła zgłosić się do konkursu krajowego:

Jest tyle różnych ruchów, których nie mogłabym wykonać podczas eliminacji, że razem z moją trenerką musiałyśmy znaleźć te, które będą wysoko punktowane i możliwe do wykonania.

Kobieta nie była pewna czy słusznie postępuje, biorąc udział w konkursie. Do tej pory żadne zawody pole dance nie dopuszczały osób niepełnosprawnych, dlatego Erin nie wiedziała czy jej występ miał być tylko dobrym PR’em dla organizatorów.

Mimo spojrzeń ludzi, kobieta czuje się pięknie w swoim ciele

Wiem, że istnieje założenie, że jeśli ma się zdeformowane ciało i porusza się na wózku inwalidzkim, to pewnie czuje się niepewnie i niekomfortowo. Ale ja naprawdę się lubię, dlatego chcę zmienić opinię na mój temat. Jestem pewna siebie i mogę szczerze powiedzieć, że poruszanie się w ten sposób jest dla mnie naturalne.

Dzięki swojej wytrwałości i determinacji wygrała konkurs i w lipcu tego roku wystartowała w Mistrzostwach Świata, zdobywając srebrny medal. Obecnie pracuje nad swoją książką zatytułowaną „Jak stać się seks ikoną”, w której chce promować pewność siebie.

Erin swoją postawą chciałaby pokazać, że osoby posiadające niepełnosprawności mogą żyć normalnie i być piękne.

Polecane

Może Cię zainteresować