×

Emily Ratajkowski wywołała burzę w sieci. Podzieliła się kontrowersyjnym zdjęciem

Emily Ratajkowski właśnie pokazała się na zdjęciu z nieogolonymi pachami, przełamując jeden z tematów tabu. W ten sposób modelka przypomina internautom, że kobieta może wyglądać tak jak chce i promuje swój artykuł na temat prawa wyboru dla amerykańskiego „Harpers Bazaar”. Zdjęcie wywołało wiele emocji.

Modelka nie ukrywa, że jest feministką

W ciągu ostatnich kilku lat, dyskusje na temat praw kobiet przybierają na sile. Wiele światowych gwiazd deklaruje przywiązanie do tego istotnego tematu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jedną z nich jest Emily Ratajkowski. Modelka o polskich korzeniach zdecydowanie manifestuje swoje poglądy i otwarcie mówi o sobie, jako o feministce.

Emily Ratajkowski
Instagram

Emily Ratajkowski z nieogolonymi pachami walczy o prawa kobiet

Teraz po raz kolejny zabrała głos w kwestii kobiet i ich prawa do dokonywania wyboru. Zrobiła to w dość kontrowersyjny sposób – na Instagramie opublikowała zdjęcie z nieogolonymi pachami. Do fotografii dołączyła także poruszający opis:

Dajcie kobietom prawo, dobycia tym kim chcą. Napisałam artykuł dla „Harpers Bazaar”, na temat znaczenia prawa kobiet do decydowania o sobie (np. o tym jak się ubiera, co wrzuca do internetu i czy ma ochotę na depilację), bez względu na to, co ukształtowało jej osobowość. Drobie panie, róbcie swoje, cokolwiek by to nie było

Emily Ratajkowski z nieogolonymi pachami 2
Instagram

Fani Emily Ratajkowski są podzieleni co do zdjęcia z nieogolonymi pachami

Owłosienie pod pachami stało się pewnego rodzaju manifestem. W ten sposób nie tylko gwiazdy, ale też zwykłe kobiety pokazują, że nie zgadzają się z mizoginistycznymi wymaganiami wobec kobiet. Spora część internautów była zachwycona, że modelka dołączyła do tego grona, jednak byli też ci, którzy nie kryli obrzydzenia:

Jesteś niesamowita, dziękuje za ten post!

To jest okropne… ???

To śmieszne, jak wielu ludzi boi się naturalności. Mężczyźni mogą mieć ekstremalnie owłosione pachy, ale kobiety nie?

Możesz robić co chcesz, ale ja mam prawo powiedzieć, że to obrzydliwe. To media społecznościowe i każdy ma prawo do swojej opinii

Co myślicie o manifeście Emily Ratajkowski?

Może Cię zainteresować

zamknij