×

Emerytury zwolnione z podatku PIT. Sejm pracuje nad zmianami dla polskich seniorów

Rządzący coraz częściej myślą o emerytach. PiS zaproponował 13-nastą emeryturę, PSL chce emerytury bez podatku. Czy właśnie tego chcą polscy seniorzy?

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmił, że w najbliższą środę dojdzie do rozpatrzenia obywatelskiego projektu. Będzie ona tematem obrad Sejmu.

Emerytura bez podatku

Już w pierwszym punkcie obrad widnieje czytanie projektu obywatelskiego. Miał on zostać rozpatrzony jeszcze przez Sejm poprzedniej kadencji więc swoje już wyczekał. Prezes PSL przyznał, że emerytura nie powinna być opodatkowana:

To dług naszego pokolenia, wobec pokolenia rodziców i dziadków. To jest nasz dług wobec was, za długie lata życia, za trudny czas transformacji lat dziewięćdziesiątych, za trudne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.

Emerytura bez podatku została wprowadzona również w innych krajach. Sprawdza się ona w takich państwach jak Węgry, Litwa i Bułgaria.

To lepsze niż 13-nasta emerytura!

Władysław Kosiniak-Kamysz przekonuje, że jest to dużo lepsze niż pomysł PiS, czyli 13-nasta emerytura. Projekt partii rządzącej może zniknąć wraz z nią. Emerytura bez podatku zostanie.

Jak twierdzi prezes PSL:

To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory. I jak się skończą lata wyborcze – w 2021 r. ich nie będzie, to nie mamy pewności, że 13. emerytura będzie, bo ona nie jest wpisana na stałe.

Sądzicie, że to dobry pomysł? Co lepsze, 13-nasta emerytura czy emerytura bez podatku?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.money.pl, www.biznesinfo.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować