×

10 zaskakująco dziwnych rzeczy znalezionych przez pracowników lotniska podczas kontroli

Przepisy bezpieczeństwa na lotniskach są dość rygorystyczne i wie o tym każdy podróżujący samolotem. Od ścisłych zasad nie ma wyjątków, jednak niektórzy próbują swojego szczęścia i lekceważą narzucone regulacje.

Jak od dawna wiadomo, pomysłowość ludzka nie zna granic i przedmioty, które każdego dnia zostają odebrane podczas kontroli bezpieczeństwa, zadziwiają. Pracownicy lotniska z pewnością nie zapomną przypadków, które sami możecie zobaczyć poniżej:

1.2 miliona dolarów w złocie

Podczas rutynowego czyszczenia samolotu, w łazience znaleziono 24 sztabki złota. Lot odbywał się z Bombaju do Bangkoku i choć pracownicy przyzwyczajeni są do przemytników złota, sztabek o takiej wartości jeszcze nie mieli okazji podziwiać.

Pas cnoty

Chasity Belt

Choć nie ma to nic wspólnego z nielegalnym przemytem, jest to po prostu dziwne. Pewna Brytyjka została zatrzymana na lotnisku w Atenach po tym, jak detektor metalu głośno zawiadomił obsługę. Okazało się, że kobieta była na wakacjach i obiecała dotrzymać mężowi wierności.

94 iPhony

W 2014 roku w Chinach zatrzymano mężczyznę z 94 iPhonami przyklejonymi do ciała. Planował je sprzedać za podwójną cenę.

Martwe węże

W 2007 roku w Atlancie mężczyzna z Korei Południowej chciał przewieźć pazki wypełnione martwymi wężami. Gdy został przyłapany nie wyjawił, co chciał z nimi zrobić.

Dziecko

Chłopiec został przewieziony z Maroka do Hiszpanii. Ktoś zbyt poważnie wziął słowa „nie zapomnij mnie spakować”.

4 granaty

Jeśli ten facet był terrorystą, to z pewnością niezbyt rozgarniętym. Mimo aresztowania mężczyzny, zanim ten wsiadł na pokład samolotu, obsługa była zmuszona upewnić się, że nikomu nie grozi niebezpieczeństwo.

Kule armatnie

Podobno nurek zwiedzający wrak statku natknął się na takie oto znalezisko i postanowił zachować je jako pamiątkę. Niestety ze względów bezpieczeństwa kule armatnie zostały skonfiskowane.

200 tarantul

Niemiecka para przywiozła 200 tarantul z wycieczki po Ameryce Południowej. Funkcjonariusze z pewnością nie byli mile zaskoczeni.

51 tropikalnych rybek

W 2005 roku obsługa lotniska w Melbourne zauważyła dziwne ruchy pod spódnicą kobiety. Okazało się, że chciała przemycić 51 rybek pod wspomnianą częścią garderoby.

Pistolet w szmince

#TSAGoodCatch - This #bejeweled lipstick stun gun was discovered in a carry-on b...

Dziwna szminka w bagażu podręcznym pewnej kobiety okazała się być bronią.

Polecane

Może Cię zainteresować