×

Dziwne imiona dzieci gwiazd. Które z nich jest najbardziej nietypowe?

Dziwne imiona dzieci gwiazd. Celebryci prześcigają się w nadawaniu „oryginalnych” imion swoim pociechom. Ostatnio w panującą w show-biznesie modę wpisał się właściciel firmy SpaceX.

Najbardziej nietypowe imię

4 maja br. na świat przyszło dziecko miliardera Elona Muska i piosenkarki Grimes. Szczęśliwi rodzice obwieścili, że chłopiec będzie miał na imię X Æ A-12 i będą go wychowywać jako „ni to ni owo, czyli płciowo neutralnie”. Skąd takie nietypowe imię?

Jeszcze w lutym Grimes podczas transmisji na żywo na YouTube powiedziała:

Nie chcę nadawać dzieciom imion według płci, na wypadek, gdyby w swoim życiu później czuły się inaczej.

Dziwne imiona dzieci gwiazd

Kim Kardashian i Kanye West wybrali dla swoich pociech naprawdę oryginalne imiona. Celebryci mają dwie córki: North (Północ) i Chicago (miasto w Stanach Zjednoczonych, gdzie wychowywał się Kanye), a także dwóch synów: Sainta (Święty) i Psalma. W połączeniu z nazwiskiem West te imiona brzmią naprawdę oryginalnie – (Północny Zachód, Święty Zachód i Chicago Zachód).

W rywalizacji o „najoryginalniejsze” imiona w szranki stanęli także Beyonce i Jay–Z. Swoją pierworodną córkę nazwali Blue Ivy (Niebieski Bluszcz). Pierwszy człon imienia, czyli „blue” wziął się z powieści Rebeki Solnit „A Field Guide to Getting Lost”, którą uwielbia Beyonce. Z kolei „Ivy” odnosi się do rzymskiej czwórki, a to ulubiona cyfra celebryckiej pary. Natomiast w 2017 roku na świecie pojawiły się bliźniaki – Rumi (od imienia perskiego poety) i Sir (określenie dżentelmena).

W 2004 roku przyszła na świat córka Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina. Dziewczynkę nazwali Apple, czyli Jabłko. I wcale nie ma to związku z amerykańską firmą sprzętową. Aktorka w jednym z wywiadów wyznała, że to słowo budzi w niej przyjemne skojarzenia, bo jabłka są słodkie.

Kwiatowe imiona

Brytyjski szef kuchni Jamie Olivier wraz ze swoją żoną Juliette Norton swoim dzieciom nadali następujące imiona: Poppy Honey (Makowy Miód), Daisy (Stokrotka) i Petal Blossom Rainbow (Tęcza Rozkwitających Płatków).

Kwiatowe motywy uwielbia też Geri Halliwell, która swoją córkę nazwała Bluebell Madonna – pierwszy człon oznacza dziki hiacynt. Jak wytłumaczyła wokalistka, dzikie hiacynty to rośliny rzadkie i przez to bardzo cenne. Tak samo dla niej bezcenna jest jej córka. Drugie imię, Madonna, to ukłon Geri w stronę wielkiej gwiazdy muzyki pop.

Rodzime podwórko

Szukając wyjątkowych imion dla dzieci wśród celebryckich par, nie trzeba wcale sięgać daleko. Jakie zatem są nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd?

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki zdecydowali się nadać swojej córce imię Alikia Ilia. Skrzynecka w programie „Na językach” wyjaśniła:

Alikia to imię greckiego pochodzenia. Prekursorka wszystkich Alicji (…) Alicea w języku greckim oznacza szczerą, prawdziwą, krystaliczną. Nie mieliśmy żadnego problemu z zarejestrowaniem imienia naszej córki. Alikia to imię normalnie funkcjonujące w Europie, nie wymyślone przez nikogo. Nie nadałabym dziecku imienia tylko po to, żeby było oryginalne.

Syn Doroty Gawryluk i Białorusina Jerzego Gawryluka nosi imię Nikon. Nie jest to bynajmniej hołd dla popularnej marki aparatów fotograficznych. Okazuje się, że ich syn dostał imię wywodzące się z tradycji prawosławnej. Poprzez to imię dziennikarka chciała też wyrazić ogromną wdzięczność teściom, którzy okazali jej wielką pomoc.

Jednak w tej dziedzinie niekwestionowaną liderką wśród polskich gwiazd pozostaje Katarzyna Figura. Aktorka chciała, aby jej córki nosiły światowo brzmiące imiona, dlatego zdecydowała się nazwać je Koko Claire i Kaszmir Amber.

Źródła: www.tvp.info, 4fun.tv
Fotografie: Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować