×

Najbardziej nietypowe imiona, jakie polskie gwiazdy nadały swoim dzieciom

Rodzice bywają bardzo kreatywni, jeśli idzie o wymyślanie imion dla swoich pociech. Nie inaczej jest ze znanymi osobami, którym rodzi się potomek. Podczas gdy niektórzy stawiają na polskie czy po prostu tradycyjne imiona, inni wybierają zupełnie egzotyczne i nietypowe. Dziś przyjrzeliśmy się tej drugiej grupie.

Gwiazdy uwielbiają nadawać swoim maluchom niezwykłe imiona. My wciąż jesteśmy pod wrażeniem niektórych, mimo że znamy je od dawna. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie. Jesteśmy bardzo ciekawi, które z tych imion podobają Wam się najbardziej?

#1 Katarzyna Figura

Katarzyna Figura nazwała swoje urocze córki naprawdę nietypowymi imionami. Nie zmienia to faktu, że są przepiękne. Jesteście ciekawi? Koko Claire i Kaszmir Amber. W przypadku syna postawiła na bardziej tradycyjne – Aleksander.

#2 Katarzyna Skrzynecka

Córeczka Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego nazywa się Alikia Ilia. Imię to pochodzi z języka greckiego. Dlaczego Kasia zdecydowała się właśnie na nie? Po prostu cała rodzina uwielbia Grecję. W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że nie miała żadnego problemu z zarejestrowaniem imienia córeczki.

Nie mieliśmy żadnego problemu z zarejestrowaniem. Alikia to imię normalnie funkcjonujące w Europie

#3 Izabela Janachowska

Izabela Janachowska swojego synka nazwała Christopher Alexander. Postawiła na imię zagraniczne, ponieważ wraz z mężem bardzo dużo podróżują, a „Krzysztof” według niej jest trudne do wymówienia poza granicami naszego kraju.

My dużo wyjeżdżamy, dużo podróżujemy. Myślę, że mały będzie kształcił się gdzieś dalej w świecie, więc chcieliśmy mu ułatwić tę drogę – powiedziała kiedyś Izabela w Dzień Dobry TVN

#4 Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski jest zamiłowany w nietypowych imionach. Wszystkie jego dzieci takie mają. Córka Michała i Mandaryny nazywa się Fabienne Marta, a syn Xavier. Dwie kolejne córeczki Wiśniewskiego to Vivienne i Etiennette. Kiedyś w rozmowie z portalem Onet.pl piosenkarz powiedział:

Dzieci są dla mnie czymś bardzo wyjątkowym i dlatego wybrałem imiona Xaviera, Fabienne, Etiennette, ponieważ są one bardzo rzadko używane. Przez to chciałem nadać dzieciom wyjątkowość

#5 Natalia Siwiec

Natalia Siwiec postanowiła nazwać swoją córkę Mia. Co właściwie oznacza to imię? Na portalu Miastodzieci.pl możemy przeczytać:

Imię Mia nie ma jasno określonych korzeni. Można się ich doszukiwać w języku hebrajskim i w łacinie, gdzie podobnie jak w języku włoskim, słowo „mia” oznacza „moja”. Jest to także imię pochodne od imienia Maria oraz zdrobnienie imion Emilia i Amelia

Podobają Wam się takie nie typowe imiona? Jak nazywają się Wasze pociechy?

zamknij