×

Gigantyczna dziura pochłonęła i ugotowała ludzi. Straszliwy wypadek przed supermarketem

Zaparkowali samochód i chcieli pójść na zakupy. Nagle ich pojazd znalazł się w ziemi. Dziura pochłonęła całe auto i ugotowała znajdujących się w nim ludzi.

Dziura pochłonęła i ugotowała ludzi

Wypadek miał miejsce rankiem  około godziny 9:40 w miejscowości Penza w Rosji. Jak podaje RIA Novosti samochód marki Lada Largus wpadł do dziury w wyniku zawalenia asfaltu. Dwóch mężczyzn znajdujących się wewnątrz z przerażeniem wylądowała  w utworzonym kraterze. Wyniku uderzenia blacha pogięła się i zakleszczyła ludzi.

Znajdowała się tam sieć ciepłownicza, z której uciekała rozgrzana do ponad 75 st. C. para wodna. Ten gazowy stan wody błyskawicznie wdarł się do płuc i uniemożliwił oddychanie oraz gęsty obłok uniemożliwił wydostanie się z pułapki. Wysoka temperatura zagotowała nie tylko ludzi, ale także elementy podatne na podgrzewanie np. tapicerkę. Do tego doszły liczne oparzenia dróg oddechowych i skóry na całym obszarze ciała. Pomimo próby szybkiego ratunku, oboje zginęli ugotowani żywcem. Ich ciała wyciągnięto przez przednią szybę. Aby wydobyć wrak z zapadliska, ratownicy musieli ściągnąć specjalny dźwig i z jego pomocą udało im się wyciągnąć pojazd.

Moment upadku zostać nagrany przez monitoring:

Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Ofiarami są 53-letni Igor Czikasow i cztery lata młodszy Władimir Waliakin. Byli przyjaciółmi i wspólnie pracowali. Incydent jest objęty dochodzeniem prokuratury. Śledztwo wszczęto w kierunku spowodowanie śmierci dwóch osób w wyniku zaniedbania. Zarzut ten jest zagrożony karą do czterech lat więzienia. Firma T Plus, która obsługuję te magistralę twierdzi, że nie miała sygnałów o ewentualnych wadach w tym obszarze, a niedawno przeprowadzono tam szczegółową diagnostykę systemu. Z kolei ustalenia policji wskazują, że zapadlisko powstało w wyniku działania sieci ciepłowniczej, a konkretnie erozji gleby przez gorącą wodę.

Najgorsze jest to, że osierocili łącznie 5 dzieci. Władze zapowiadają pełne wsparcie rodzin oraz pomoc ze strony psychologów. Sam burmistrz osobiście złożył kondolencje obu rodzinom. Obecnie nie postawiono nikomu zarzutów, ale policja zapowiada, że łatwo nie odpuści.

Źródła: www.ntv.ru, www.pnzdrive.ru, www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl

Polecane

Może Cię zainteresować