×

Ile lat miał kierowca autokaru z polskimi pielgrzymami? Zaskakujące dane

Nowe informacje w sprawie wypadku, do którego doszło w miniony weekend w Chorwacji. Kierowca autokaru z polskimi pielgrzymami miał 72 lata. Posiadał ogromne doświadczenie w tym zawodzie.

Kierowca autokaru z polskimi pielgrzymami. Ile miał lat?

Katastrofa, do której doszło w drodze do Medjugorje, wstrząsnęła całą Polską i odbiła się szerokim echem w chorwackich mediach. Nadal nie znamy oficjalnej przyczyny tragicznego wypadku. W sobotni poranek pogoda sprzyjała kierowcom. Świeciło słońce, a nawierzchnia była sucha. Według nieoficjalnych doniesień chorwackich mediów kierowca autokaru najpewniej zasłabł lub też zasnął za kierownicą.

Ok. godz. 5.40 autokar zjechał z trasy, a następnie uderzył w betonowy przepust. Osoby, które siedziały z przodu pojazdu, miały niewielkie szanse na przeżycie. Zginęło 11 pielgrzymów, zaś dwunasta osoba zmarła w szpitalu. Niektórzy nadal walczą o życie…

Kim był kierowca autokaru z pielgrzymami?

Jedną ze śmiertelnych ofiar wypadku jest kierowca autokaru. Z nowych ustaleń na temat tragicznego wypadku wynika, że mężczyzna miał 72 lata. Taką informację przekazał Jacek Prusinowski, reporter polityczny w radiach Eska, Plus, VOX i Wawa. Już wcześniej zwracano uwagę na fakt, że kierowcy autokaru byli bardzo doświadczeni.

To byli doświadczeni kierowcy, jeden z nich jeździł 42 lata, także do Medjugorje, znał trasę. Zmieniali się, jechali przepisowo. Jak było 80 km/h, to jechali 80. Nie wiem, jak to się mogło stać, pojęcia nie mam

– powiedziała w rozmowie z „Faktem” jedna z kobiet, które ocalały z wypadku.

W Czechach kierowcy zamieniali się, a do momentu wypadku ich podróż z Polski była spokojna. Co więcej, pojazd był sprawny technicznie i miał wszystkie wymagane prawem przeglądy. Powierzenie kierowania pojazdu pracownikowi w wieku emerytalnym jest zgodne z prawem.

Fotografie: Zrzut z ekranu za TVP Info (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij