×

Mama udostępniła nagranie po tym, jak niepełnosprawna córka była prześladowana na podwórku

Dziewczynka z zespołem Angelmana została zaatakowa w trakcie zajęć szkolnych. Jej mama ma już dość i postanowiła walczyć o bezpieczeństwo swojej córki.

Dziewczynka z zespołem Angelmana

Kerri Arnold pochodzi z Australii i jest mamą dwójki uroczych dziewczynek. Niedawno opublikowała wideo gdzie starsza, 12-letnia córka Aalyha płacze. Jest ona niepełnosprawna – dziewczynka urodziła się z zespołem Angelmana. Łzy w jej oczach pojawiły się z powodu agresji jakiej doznała w szkole. Na wideo jej mama mówi:

To moja córka Aalyha i ma 12 lat. Cierpi na rzadkie zaburzenie zwane zespołem Angelmana. Zespół Angelmana jest złożonym zaburzeniem genetycznym, które wpływa na układ nerwowy. Charakterystyka obejmuje drgawki, opóźniony rozwój, niepełnosprawność intelektualną i upośledzenie mowy.

Według doniesień matki dziewczynki, została ona wezwana do szkoły po tym, jak jej córka „stanęła na drodze innemu uczniowi”. Według słów nauczycielki, chora 12-latka „sprowokowała” inne dziecko. W wyniku ataku doznała kilku urazów i zranień:

Ten młody chłopak podrapał ją po oczach, ugryzł w twarz, zadrapał ją po ramieniu, kolejne rany ma na plecach.

Po ataku Aalyha stała się jeszcze bardziej wycofana oraz wystraszona. Kerri Arnold ma już dość i postanowiła stanąć w obronie swojego dziecka.

Mama nie ma zamiaru odpuszczać

Kerri określa swoją córeczkę jako niewerbalną, ale będącą zwykle szczęśliwą oraz pełna energii i radości. Według amerykańskiej National Library of Medicine dzieci z zespołem Angelmana mają zazwyczaj wesołe, nadpobudliwe usposobienie. Arnold powiedziała lokalnym mediom, że chce aby jej filmik trafił do jak najszerszego grona osób: 

Chcę stworzyć kampanię lub program edukacyjny dla naszych małych dzieci w zakresie przeciwdziałania zastraszaniu. Jestem głosem mojej córki i będę krzyczeć, aby być usłyszaną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Znęcanie się nie jest w porządku.

Obecnie jej filmik trafił do ponad 1,4 miliona użytkowników i wsparcie płynie z każdej możliwej strony. Niestety to nie był jedyny atak na jej córkę.

W grudniu 2017 roku na swoim profilu facebookowym Kerii udostępniła zdjęcia obrażeń, jakich doznało jej dziecko z powodu tego, że była „inna”. Inny uczeń zaatakował ją, bo nie podobało się, że ktoś taki chodzi do jego szkoły.

Głos tych, którzy nie mogą się bronić

To już kolejny przykład ataku na małoletnią i niepełnosprawną osobę. Niedawno informowaliśmy, że 9-letni chłopiec chciał się zabić, ponieważ dzieci dokuczały mu w szkole. Ze świata płynęły wyrazy wsparcia i to nie byle kogo! Hugh Jackman stanął murem za prześladowanym chłopcem cierpiącym na karłowatość.

Miejmy nadzieję, że Aalyha także otrzyma odpowiednie wsparcie i pomoc. Jak można gnębić tak niewinną osobę?

Źródła: twentytwowords.com, sosialnytt.com, www.newshub.co.nz, 7news.com.au, www.dailymail.co.uk
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook, YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować