×

5 logicznych zagadek dla dzieci, które sprawiają problemy dorosłym. Sprawdź jak sobie poradzisz!

Czy kiedykolwiek odniosłeś wrażenie, że Twoje lub inne dziecko staje się od Ciebie mądrzejsze, a zagadki i zadania domowe z jakimi przychodzi mu się zmierzyć stanowią dla Ciebie problem? Nie? Spróbuj w takim razie uporać się z tymi pięcioma, „prostymi” zagadkami. Wiele dzieci jest w stanie rozwiązać je dosłownie w mgnieniu oka. Czy Ty również? Koniecznie to sprawdź!

(Odpowiedzi znajdziesz na końcu artykułu).

1. Miejsce parkingowe

Ta prosta, logiczna zagadka została zadana w pierwszej klasie w Hong Kongu na egzaminie wstępnym. Większość dzieci rozwiązało ją w zaledwie kilka sekund. Jak brzmi Twoja odpowiedź?

2. Czterocyfrowy numer

Przedszkolaki zazwyczaj radzą sobie z tą zagadką w 5-10 minut, wykształcony programista potrzebuje na nią nawet godzinę czasu!

3. Piramida numeryczna

Uczniowie w Singapurze rozwiązują tego typu łamigłówki i zagadki liczbowe w ciągu kilku minut. A Ty?

4. Zagadka z autobusem.

Pytanie brzmi: W którą stronę jedzie autobus?

5. Równanie

Jak to możliwe? Znasz jakieś sensowne wytłumaczenie?

Odpowiedzi

Odpowiedź na zagadkę numer 1. 87 – obróć obraz do góry nogami, a odpowiedź będzie wydawać się bardziej oczywista.

Odpowiedź na zagadkę numer 2. 2581 = 2 – spróbuj policzyć „okręgi” w każdej z liczba czterocyfrowych, np. 6 ma jeden okrąg, 8 ma dwa, czyli liczba 6889 zawiera sześć. Teraz rozumiesz?

Odpowiedź na zagadkę numer 3. D = 1345; E = 2440. Dolne liczby są bezpośrednio powiązane z liczbą, która znajduje się nad nimi. Po pierwsze, należy dodać numery z dolnej linii: 198+263=461. Teraz widzisz, że otrzymujesz liczbę większą niż ta, która znajduje się poziom wyżej: 446>556. Odejmij te numery: 461-446=15. W każdym innym przypadku otrzymasz również 15. To klucz do odpowiedzi!

Odpowiedź na zagadkę numer 4. Autobus jedzie w lewo, ponieważ drzwi są po drugiej stronie.

Odpowiedź na zagadkę numer 5. Aby rozwiązać to równanie, wyobraź sobie liczbę 29 zapisaną rzymskimi symbolami – XXIX. Teraz wystarczy usunąć I. W ten sposób uzyskasz XXX, która w zapisie arabskim jest równa 30.

 

 

 

Może Cię zainteresować

zamknij