×

Te dzieci nie do końca opanowały odpowiednią technikę korzystania z toalety. #7 płaczę ze śmiechu

Wychowanie dziecka wiąże się z wieloma obowiązkami, trudnościami i wyzwaniami. To waśnie rodzice pokazują i tłumaczą swoim pociechom jak funkcjonuje nasz świat. Dzielą się z dziećmi nie tylko swoją wiedzą, ale i doświadczeniami.

Chyba każdy zgodzi się ze mną, że nawet najmniejszy sukces naszej pociechy, jest wielkim powodem do dumy. Każdy rodzic jest szczęśliwy, kiedy widzi, że jego starania przynoszą efekty i jego „najcenniejszy skarb” opanowuje konkretne umiejętności. Jednak żeby nie było tak sielankowo, należy podkreślić, że nauka danej czynności malucha nie zawsze jest łatwa.

Jeśli już mówimy o postępach uroczych szkrabów, nie sposób nie wspomnieć o nauce samodzielnego korzystania z toalety. Krok ten jest bardzo ważny zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Oznacza on bowiem definitywne rozstanie z niezliczoną liczbą pieluszek i pampersów, a jednocześnie jest to znak, że nasze dziecko powoli zaczyna się usamodzielniać. Z racji tego, że każdy z nas jest inny, nauka korzystania z toalety może przebiegać bardzo różnie, o czym przekonasz się już za chwilę, przeglądając dzisiejszą galerię. Znajdziesz w niej 17 przykładów na oryginalny sposób korzystania z toalety.

Polecane

Może Cię zainteresować