×

Skuteczna ochrona przed koronawirusem? Pomysł tego mężczyzny jest… zaskakujący!

Skuteczna ochrona przed koronawirusem? To mycie rąk i unikanie tłumów, a jeśli to niemożliwe zaleca się zachowanie odstępu ok. 1-1,5 metra. Jeden z mieszkańców Rzymu bardzo wziął sobie to do serca.

Skuteczna ochrona przed koronawirusem

W tym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa, w związku z czym wiele osób zaczęło poszukiwać skutecznych metod, które pomogą uchronić nas przed zakażeniem. Oprócz powszechnie znanych zaleceń w postaci mycia rąk czy dezynfekcji powierzchni spirytusem, pojawiają się nowe, kreatywne pomysły mające uchronić nas przed zachorowaniem.

Pewien mieszkaniec Rzymu poszedł o krok dalej i ubrał na siebie gigantyczny okrąg wykonany z tektury. Dzięki temu, jak uważa, możliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu między ludźmi, co ma zapobiec potencjalnemu zakażeniu.

Nietypowe zachowanie mężczyzny zostało nagrane przez przechodniów i szybko stało się hitem internetu. Pomysłowy człowiek pojawił się w nietypowym ekwipunku na placu Testaccio w Rzymie. Dysk powstał w wyniku zmodyfikowania narzędzia normalnie używanego do zbierania śmieci. Na nagraniu słychać, jak ludzie głupio dopytują przed czym ma chronić dystans tworzony przez dysk. Noszący go mężczyzna odpowiada, że naturalnie przed koronawirusem.

Śmiech przez łzy

W tragicznej sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie Włochy, śmiech wydaje się być jedynym co pozostaje obywatelom. Kraj jest pogrążony w chaosie. Odwołano niemal wszystkie loty. Na początku tego tygodnia Włochy wprowadziły w życie ogólnokrajową blokadę mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Zalecany przez WHO dystans pomiędzy ludźmi wynosi co najmniej 1 metr. Jest to odległość, na której mogą być przenoszone zarazki z osoby kaszlącej, bądź kichającej. Naukowcom udało się odkryć, że koronawirus jest w stanie przetrwać w powietrzu przez trzy godziny.

Z kolei na powierzchni może utrzymywać się nawet trzy dni. Wartości mogą się różnić w zależności od materiału, na którym osiądą drobnoustroje. Na miedzi wirus może przetrwać cztery godziny, na tekturze cały dzień, a na plastiku i stali do 72 godzin. Mając to na uwadze, warto ograniczyć zakupy internetowe do minimum lub całkowicie z nich zrezygnować.

skuteczna ochrona przed koronawirusem
YouTube
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować