×

Dwóm parom bliźniaków urodziły się dzieci, ich wygląd zadziwia nawet naukowców!

Zadziwiająca historia miała miejsce w Ohio w 1998 roku. Identyczne bliźnięta, Craig i Mark Sanders, pewnego dnia poznali piękne siostry Diane i Darlene, które przypadkiem też były identycznymi bliźniaczkami! Tego dnia cała czwórka była przekonana, że to musi być przeznaczenie.

Dwie pary bliźniąt zaczęły się regularnie spotykać, by w dość krótkim czasie się pobrać. Oczywiście, jak na bliźnięta przystało, ślub odbył się w tym samym dniu, a bliźnięta były ubrane identycznie. Od tego czasu żyli jak jedna wielka rodzina, gdyż mieszkali w sąsiednich domach.

Po roku Diane i Craigowi urodziły się identyczne bliźniaki! Ogólnie rzecz biorąc, bliźnięta jednojajowe rodzą się 3 razy na 1000, jednak szansa urodzenia identycznych bliźniąt przez jednego z bliźniaków jest jedna na milion! Niedługo po tym Mark i Darlene również spodziewali się dziecka i na świat przyszły dwie piękne bliźniaczki.

Za doświadczenie tej rodziny fascynujący fakt naukowy Obie pary rodziców mają dokładnie ten sam wybór genów, czyli są identyczne pod względem fizycznym. Z kolei ich dzieci są genetycznie tak blisko siebie, że są jak brat i siostra, choć są kuzynami!

Wielu ludzi oczekuje zobaczyć „symetryczne” rodziny, ale w rzeczywistości jest to niemożliwe. Fizyczny wygląd danej osoby jest wynikiem połączenia różnych genów, a niektóre z nich mogą być przekazywane z wcześniejszych pokoleń, jak na przykład od pradziadków. Tak więc definicja identycznych dzieci pod względem genetycznym z definicji nie może istnieć, nawet w tym przypadku.
Dziś ta niezwykła rodzina nadal żyje szczęśliwa w sąsiednich domach. Często występują w reportażach telewizyjnych i filmach dokumentalnych.

Może Cię zainteresować

zamknij