×

Duda rozstał się z Tik Tokiem. Co pchnęło prezydenta do takiej decyzji?

Duda rozstał się z Tik Tokiem po zaledwie kilku miesiącach użytkowania i zamieszczeniu dwóch filmików. Podobno nie chciał denerwować swojego kolegi, Donalda Trumpa, który nie ukrywa niechęci do chińskiej aplikacji. A jaki jest oficjalny powód tej decyzji?

Prezydent na Tik Toku

Tik Tok, chińska aplikacja, umożliwiająca zamieszczenie krótkich filmików w stylistyce teledysków, bije rekordy popularności wśród młodzieży. Co do tego, czy to dobrze, czy źle, zdania są podzielone.

Sytuacje, gdy próba zabłyśnięcia na Tik Toku kończy się w szpitalu, nie są wcale rzadkie. Niektórzy uważają, że to nawet lepiej, bo Tik Tok zastąpił selekcję naturalna i eliminuje słabsze umysłowo jednostki.

Andrzejowi Dudzie kontakt z Tik Tokiem nie zaszkodził, przynajmniej fizycznie. Może dlatego, że był krótki. Jak poinformowała Rzeczpospolita, prezydent RP, który zadebiutował na Tik Toku w marcu, już się z nim pożegnał.

Gazeta zastanawia się, dlaczego, skoro wszystkie dwa zamieszczone przez niego filmiki wywołały spore zainteresowanie? Obejrzało je ponad 8 milionów osób. Fani prezydenta Polski są zasmuceni. Liczyli na kolejne nagranie Andrzeja Dudy.

 

@andrzejdudanatiktokuWspierajmy polskich przedsiębiorców i polską gospodarkę, dlatego ##KupujŚwiadomie ##ProduktPolski 🇵🇱##MadeinPoland ##Wybieramy590♬ dźwięk oryginalny – andrzejdudanatiktoku

Duda rozstał się z Tik Tokiem

Oficjalnym powodem rozstania Dudy z Tik Tokiem jest negatywna rekomendacja ABW dla chińskiej aplikacji. Nieoficjalnie mówi się, że polski prezydent nie chciał rozdrażnić swojego kolegi, Donalda Trumpa.

Wiadomo, że amerykański prezydent nie ma najlepszego zdania o Tik Toku. Wręcz nawet wydaje się przekonany, że chińskie władze wykorzystują tę modną aplikację do siania dezinformacji. Zresztą nie jest tajemnicą, że odkąd koronawirus pojawił się na terenie Stanów Zjednoczonych, amerykański prezydent jeszcze bardziej niż wcześniej nie lubi wszystkiego, co chińskie. Ostatnio ogłosił, że planuje zdelegalizować Tik Toka na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nic dziwnego, że w tej sytuacji polski prezydent postanowił okazać solidarność wobec kolegi. Zwłaszcza że żadna inna głowa państwa nie chce się przyjaźnić z Andrzejem. Nigdy nie zapraszają go do wspólnych zabaw podczas spotkań międzynarodowych…

 

@andrzejdudanatiktoku##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda

♬ dźwięk oryginalny – andrzejdudanatiktoku

Źródła: www.rmf24.pl, www.o2.pl, www.tiktok.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij