×

Wyzwanie na Tik Toku skończyło się w szpitalu. Nastolatka połamała kości

Dramatyczne wyzwanie na Tik Toku. Nastolatki potrafią zrobić wszystko dla chwilowej internetowej popularności. Niestety, coraz częściej zdarza się, że wprawdzie zyskują sławę, ale nie taką, na jakiej im zależało. 15-letnia Sarah Platt miała zasłynąć zręcznością, a stała się popularna z zupełnie innych powodów…

Wyzwanie na Tik Toku

Tik Tok, chińska aplikacja służąca do publikowania krótkich filmików, przeważnie jest wykorzystywana do prezentacji umiejętności tanecznych, układów choreograficznych oraz popisywania się zręcznością.

Na Tik Toku, podobnie jak w innych mediach społecznościowych, pojawiają się wyzwania, które użytkownicy podejmują, nominując do ich realizacji kolejnych znajomych. Niestety, pomysłowość ma swoje granice, więc kolejne wyzwania bywają coraz bardziej rozpaczliwe, a ich rezultaty opłakane.

Ostatnio przekonała się o tym 15-letnia Sarah Platt z Oxfordshire…

Nastolatka połamała plecy

„Skull-breaker challenge”, czyli niebezpieczne wyzwanie polegające, jak sama nazwa wskazuje, na próbie rozbicia sobie czaszki. 15-latka podjęła ten challenge. Miała podskakiwać, a koleżanki w pewnym momencie próbować „podciąć” jej nogi. Zrobiły to skutecznie. Nastolatka upadła na szkolne boisko, łamiąc sobie kości w górnej części pleców. Trafiła do szpitala.

I tak zyskała internetową sławę, dzięki mamie, która opublikowała filmik dokumentujący wypadek i zdjęcie córki w kołnierzu ortopedycznym, jako ostrzeżenie. Jak wspomina Jane Platt:

Córka rozpłakała się, mówiąc, że jest jej przykro. Też zaczęłam płakać. To coś okropnego zobaczyć własne dziecko w takim stanie.

Koniec końców Sarah sławę wprawdzie zyskała, ale nie dzięki zręczności i odwadze, lecz nieodpowiedzialności, graniczącej z głupotą. Oprócz tego czeka ją długie leczenie, żmudna rehabilitacja i nadzieja, że wróci do pełnej sprawności, co nie jest wcale takie pewne.

Źródła: www.thesun.co.uk, kobieta.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować