×

Dorota Szelągowska o maturze syna: „Nie będę go posyłać na śmierć”

Dorota Szelągowska o maturze syna: „Nie będę go posyłać na śmierć”. W takich słowach gwiazda TVN przekazała decyzję odnośnie edukacji swojego dziecka. Jak twierdzi, Antek nie może odpowiednio przygotować się do tego ważnego egzaminu w obecnej sytuacji.

Bezpieczne miejsce

Domowa kwarantanna trwa już kolejny tydzień. Na czas pandemii Dorota Szelągowska przeprowadziła się do swojego drugiego domu, który znajduje się na Warmii. Jak powiedziała:

Uznałam, że to miejsce jest bezpieczniejsze. Przy małym dziecku mogę wyjść przed dom, ponieważ tutaj jest pośrodku niczego tak naprawdę

Dorota Szelągowska jest mamą 2-letniej Wandy i 18-letniego Antoniego, ale teraz wspólnie spędzają całe dnie, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa, już od kilku tygodni w Polsce zamknięte są przedszkola, szkoły i uczelnie.

Nie oznacza to jednak, że uczniowie mają długie ferie. Ich obowiązkiem jest uczestniczenie w lekcjach przez internet. Jak się okazuje, nauka na własną rękę nie jest taka prosta dla maturzystów, którzy już za miesiąc mają podejść do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Według wstępnych zapowiedzi rządu i CKE, nie są one zagrożone. Innego zdania są natomiast niektórzy rodzice.

Dorota Szelągowska o maturze syna

Prowadząca „Dorota Was urządzi” była niedawno gościem w programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”. Tam też poinformowała, że z powodu epidemii jej syn nie przystąpi w tym roku do matury.

To jest decyzja, którą podjęłam już parę dni temu. Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć

Dziennikarka powiedziała, że nie kontaktowała się w tej sprawie z innymi rodzicami. Taką decyzję podjęła wspólnie ze swoim dorosłym synem.

Myślę, że jest to bardzo trudny moment dla młodego człowieka, który właśnie miał mieć, jak sam twierdził, rok życia – matura, zdanie na studia, najdłuższe wakacje, super koncerty – i nagle się wszystko wali. Jestem z niego bardzo dumna

Egzaminy w Polsce

Czy egzaminy maturalne się odbędą? Na razie nie ma decyzji w tej sprawie, choć terminy są już naprawdę blisko.

Najpierw egzamin ósmoklasisty, który zaplanowany jest na dni 21-23 kwietnia. Na jego podstawie odbywa się rekrutacja do szkół średnich. Kolejna jest matura, którą powinien zacząć 4 maja pisemny egzamin z języka polskiego. Bez niej z kolei nie ma rekrutacji na studia.

Maturzyści piszą listy do premiera, żeby ich nie narażał, naukowcy i samorządowcy apelują o odwołanie egzaminów.

Źródła: natemat.pl, dziendobry.tvn.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować