×

Od lat choruje na Alzheimera. Rękę wyciągnął do niej jeden z popularnych supermarketów

Mama Dorona Salomona choruje na Alzheimera. I choć jej stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień, wszyscy doskonale wiedzieli, że muszą jej znaleźć jakieś zajęcie. To wtedy syn załatwił jej pracę w popularnej sieciówce hipermarketów w Wielkiej Brytanii, a mianowicie Sainsbury’s.

Przez zdiagnozowaniem choroby, kobieta pracowała jako bukmacher, ale szybko stało się jasne, że nie jest w stanie dłużej skutecznie wykonywać swojej pracy.

W 2012 roku matka Salomona otrzymała mniej wymagającą ofertę pracy w Sainsbury’s jako osoba, która miałaby robić zakupy online dla klientów sieciówki

Here's Yvonne Salomon's no make up selfie. And of course she's donated!

Opublikowany przez Dorona Salomona Piątek, 28 marca 2014

O zatrudnienie kobiety nie było łatwo. Szefostwo zostało najpierw poinformowane o wszystkich zapiskach medycznych odnośnie zdrowia nowej pracownicy, a następnie dołożyło wszelkich starań, aby mogła pracować. W tym celu stworzyli nowe stanowisko pracy, które było dopasowane do jej możliwości.

Kiedy stan zdrowia kobiety znacznie się pogorszył i nie była już w stanie wykonywać swoich obowiązków, pracodawca zmienił jej zakres pracy. Od tego momentu miała dbać o czystość znajdujących się w sklepie skrzynek.

Salomon przyznaje, że nowa rola dawała jego matce poczucie własnej wartości i dumy.

Sainsbury’s zawsze stało po jej stronie. Robili dosłownie wszystko, aby poczuła się szczęśliwa i doceniona – mówi Doron.

W październiku 2017 roku, przeprowadzone badania wykazały, że choroba bardzo postąpiła i jest w zaawansowanym stanie, co oznaczało, że nie nadaje się do pracy. Choć wszystkie zapiski trafiły do Sainsbury’s, sieciówka nadal nie dała kobiecie wypowiedzenia. Tym sposobem mama Dorona pracowała przez kolejne 6 miesięcy, aż w końcu przyszedł czas na rezygnację z pracy.

Moja mama podeszła do tego bardzo emocjonalnie, ale w pewnym stopniu odczuła ulgę. Kierownictwo podchodziło do niej z ogromnym współczuciem, klasą i godnością. Chciałem publicznie podziękować Wam wszystkim w imieniu mojej rodziny – napisał na Twitterze Doron.

Mama Dorona byłą kochaną koleżanką i inspiracją dla nas wszystkich. Chcielibyśmy podziękować jej za lata pracy i życzyć wszystkiego najlepszego – dodał w odpowiedzi rzecznik Sainsbuty’s.

Pracodawcy mogą odegrać istotną rolę w wspieraniu osób z demencją. Sainsbury’s w tym przypadku spisało się więc na medal. Możemy mieć tylko nadzieję, że inne supermarkety wezmą z niego przykład i pomogą chorym osobom w odnalezieniu własnej wartości.

Może Cię zainteresować