×

Dołeczki w policzkach – skąd się biorą i jak można stać się ich posiadaczem?

Dołeczki w policzkach intrygują nas od zawsze. Możemy je zauważyć u niektórych osób, które się uśmiechają. Każdy z nas na pewno zna kogoś lub widział kogoś, kto takie ma. Ale skąd one się biorą? Czy można coś zrobić, by je mieć?

Dołeczki w policzkach

Dołeczki w policzkach u chłopaka bądź dziewczyny często są uważane za coś niesamowicie atrakcyjnego i bardzo pożądanego. Na tyle, że niektóre panie decydują się nawet na operacje plastyczne, aby móc pochwalić się posiadaniem takich cudeniek!

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego niektóre osoby mają te dołeczki, z kolei innym matka natura ich poskąpiła, to wiedzcie, że rozwiązanie tej zagadki jest naprawdę zaskakujące.

Ćwiczenia na dołeczki w policzkach – czy można je zrobić?

Zacznijmy od tego, że są dwa rodzaje dołeczków na twarzy. Na brodzie oraz na policzkach. Każdy z tych rodzajów powstał z innych przyczyn. Popularna teoria krążąca pośród naukowców mówi, że te na brodzie spowodowane są nieprawidłowym zrośnięciem lewej oraz prawej strony brody, w dodatku już w łonie matki!

Mimo to dalej zazdrościsz ich Ashtonowi Kutcherowi czy Benowi Affleckowi? My też!

Z kolei wgłębienia w policzkach są odrobinę bardziej skomplikowane. Już dawno zostało powszechnie przyjęte, że to „dominująca” cecha genetyczna, co oznacza, że jeżeli Twoi rodzice je mają, to Ty na pewno też. ALE teraz wiadomo już, że to wcale nie jest takie pewne…

Jednak winą za to, że nie masz takich dołeczków, możesz śmiało obarczyć swoich przodków. Jak widzisz, okazuje się, że to, czego ludzie tak często pożądają, jest niczym innym, jak dziedziczną wadą anatomiczną! Nie jest to więc efekt żmudnych treningów twarzy. Nie istnieją żadne skuteczne ćwiczenia na dołeczki w policzkach.

Dołeczki w policzkach – jak zrobić?

Dołeczki powstają wówczas, gdy włókna mięśni przymocowane są do dolnej powierzchni skóry, w miejscu, gdzie najmocniej łączą ją z ukrytą pod nią kością jarzmową.

Doktor William Jollie z katedry anatomii w Medical College w Virginii, twierdzi, że dołeczki te powstają prawdopodobnie na skutek jakiejś wady rozwojowej w tkance łącznej, która łączy skórę z kością jarzmową.

Zastanawiasz się, jak zrobić dołeczki w policzkach i czy też możesz je mieć? Możesz, ale tylko w jeden sposób.

Dołeczki w policzkach – zabieg

Wgłębienia nie są efektem ćwiczeń czy innych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Jeśli natura nie obdarzyła nas w urocze dołeczki, jedynym sposobem na ich uzyskanie jest… ręka chirurga.

Jednak nie polecamy, bo jest ryzyko, że będziesz wyglądać właśnie tak:

Tak więc, chyba lepiej pogodzić się z ich brakiem…

Fotografie: DailyMail, Ranker

Może Cię zainteresować

zamknij