×

Dentysta zakażony koronawirusem. Mógł zarazić około 70 osób

Dentysta zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik testów otrzymał stomatolog z Giżycka. Kwarantanną ma zostać objętych kilkadziesiąt osób, które mogły mieć z nim kontakt.

Dentysta zakażony koronawirusem

Jak informuje Radio Zet, które powołuje się na rozmowę wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Olsztynie z Polską Agencją Prasową, we wtorek (28 lipca) w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 5 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród tych osób znalazł się lekarz stomatolog z Giżycka.

Ta osoba źle się czuła, więc nie przyjmowała pacjentów, ale i tak ok. 70 osób będzie musiało przejść kwarantannę.

– oznajmił Dzisko. Natomiast drugą osobą zakażoną w tym mieście jest mężczyzna, który korzystał ze stacji dializ. Jak jednak ustalono, nie miał on licznych kontaktów z ludźmi.

Kolejne przypadki zakażeń

Inspektor sanitarny przekazał także, że we wtorek zdiagnozowano również uczestnika dyskoteki w woj. mazowieckim. Dodał, że chociaż dyskoteki nie działają, to jednak wiele lokali urządza urodziny klubu czy rocznice działalności i pod tym pretekstem organizowane są zabawy.

Innych uczestników zabawy będzie ustalał sanepid z Mazowsza.

We wtorek testom poddany został także personel Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. W ostatnich dniach potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z pracownic tej uczelni.

Województwo warmińsko-mazurskie ma najniższy poziom potwierdzonych zakażeń na terenie całego kraju. Dotąd stwierdzono tam jedynie 343 przypadki zachorowań na COVID-19.

Ostatnio informowaliśmy o ognisku koronawirusa w McDonaldzie. Lokal znajduje się w Chociszewie (woj. lubuskie) i tymczasowo został zamknięty.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.onet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować