×

Czy to już koniec lata? Burzowy początek roku szkolnego prawie w całej Polsce

Czy to już koniec lata? Dzisiejsza pogoda może to zwiastować. Po tak słonecznym i upalnym weekendzie diametralnie się zmieniła, choć w niektórych miejscach cały czas utrzymuje się wysoka temperatura, jednak zamiast słońca pojawią się burzowe chmury i deszcz.

Czy to już koniec lata? Chciałoby się powiedzieć, że jeszcze nie, ale prognozy niestety nie są zbyt pocieszające

Maksymalnie dziś 27 stopni na południowym wschodzie, ale już we Wrocławiu termometry wskażą 18 stopni. Do tego deszcze i burze z gradem. Cały czas Polska znajduje się także w w obszarze podwyższonego ciśnienia. Do tego dochodzi potężny niż znad Północnego Atlantyku, który nadchodzi zza zachodu, ponieważ tam temperatury są znacznie niższe.

Czy to już koniec lata

Dziś jedynie Pomorze Zachodnie nie powinno czuć się zagrożone opadami deszczu. Pozostałe rejony to przede wszystkim pochmurne niebo z deszczem i niekiedy gradem

Burze mogą wystąpić w centrum, na wschodzie i południu. Towarzyszyć im mogą także ulewy, dające nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Od 18 st. C we Wrocławiu, 20 st. C w Łodzi aż po 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Tam, gdzie będą burze, może osiągnąć nawet 80-100 km/h.

Może Cię zainteresować

zamknij