×

Czy on mnie kocha? Po czym poznać, że się w Tobie zakochał?

Czy on mnie kocha? Co on tak naprawdę do mnie czuje? Na pewnym etapie związku wiele kobiet zaczyna zadawać sobie te pytania. Jak w takim razie odkryć, czy mężczyzna naprawdę jest zainteresowany i ma wobec Ciebie poważne zamiary?

Po czym poznać, że on mnie kocha?

Nowe relacje miłosne niosą ze sobą sporo niepewności. Dlatego kobiety doszukują się znaków, które mogą świadczyć o zaangażowaniu mężczyzny w związek.

Jednym z pierwszych takich elementów jest jego najbliższe towarzystwo. Jeśli mężczyzna przedstawia Cię swoim znajomym oraz przyjaciołom to oznacza, że mu na Tobie zależy. Jeśli planują wspólne wyjścia na miasto i jesteś uwzględniona w tych planach, Twój partner wysyła jasny sygnał, że stałaś się ważną osobą w jego życiu. Gorzej jeśli izoluje Cię od znajomych, a w trakcie przypadkowego spotkania z nimi jest zakłopotany. Warto wtedy zainicjować rozmowę, dlaczego tak robi.

Zdarza się (choć w dzisiejszych czasach coraz rzadziej), że mężczyzna stara się być wobec Ciebie „rycerski” i pomaga jak tylko może. Przepuszcza Cię w drzwiach, pomaga wysiąść z samochodu, czy podaje Ci płaszcz przy wyjściu z restauracji. To w jego oczach jasny znak, że nie jesteś pierwszą lepszą znajomą czy koleżanką, ale damą jego serca.

Pamiętaj także, że to nie oznacza, iż uważa Cię za gorszą lub słabszą płeć. Po prostu wyniósł takie zachowanie z domu bądź chce żyć zgodnie ze swoimi zasadami.

Seks nie jest wyznacznikiem miłości. To, że Twój partner stara się być prawdziwym Adonisem w łóżku, nie oznacza, że Cię kocha. Niektórzy faceci budują swoje ego na podstawie „dokonań łóżkowych”. Wiele związków rozpalonych przez namiętność gaśnie po kilku miesiącach.

Chociaż mężczyźni z reguły udają niedostępnych wbrew pozorom wysyłają pewne sygnały. Warto zwrócić na nie uwagę!

Czy on mnie kocha – sygnały

Każdy z nas ma różne wyobrażenia na temat związku. Dla jednych sygnałem, że „on kocha” mogą być romantyczne gesty, takie jak: wręczanie kwiatów albo częste zapewnienia o swojej miłości. Jednocześnie są to czyny niezbyt wymagające wysiłku.

Bycie razem oznacza nie tylko spędzanie wspólnie czasu, czy wzajemne obdarowywanie się prezentami. Czasem jednak trudno odczytać własnego partnera. Dlatego warto zwrócić uwagę na sygnały i gesty, które zdradzają, czy rzeczywiście ten konkretny mężczyzna bierze wasz związek na poważnie.

Dla mężczyzny dotyk jest niezwykle ważny i nie mówimy tutaj o tradycyjnej namiętności. Jeśli z własnej inicjatywy łapie Cię za rękę oraz przytula oznacza to, że stanowisz dla niego ważną osobę w życiu. Podobnie jest z kontaktem wzrokowym. Zakochany mężczyzna uwielbia na Ciebie patrzeć, gdy Ty opowiadasz mu o swoich przeżyciach z ostatnich dni. Warto też zastanowić się, czy z uwagą Cię słucha. Jednak fakt, że nie komentuje co drugiego zdania, nie oznacza, że nie przykuwa uwagi do Twoich słów. Faceci wolą słuchać niż mówić.

Ważna jest też jego postawa. Naukowo udowodniono, że samce naczelnych (w tym także ludzie) przybierają bardziej wyprostowaną postawę przy swojej partnerce. Chcą jej zaimponować i pokazać, że dokonała słusznego wyboru. Nerwowe tiki także mogą świadczyć o zaangażowaniu! Mężczyźni stresują się w obecności wybranki serca, w szczególności w miejscu publicznym bądź w nagłej sytuacji. Chce on wypaść jak najlepiej wobec niej i nie wyjść na nieodpowiedzialnego.

Facet nie musi do Ciebie ciągle dzwonić, ale utrzymuje stały kontakt np. poprzez Facebooka. Odpisuje na Twoje wiadomości oraz nie zbywa Cię zaraz po rozpoczęciu rozmowy (chyba, że wcześniej Cię uprzedził, że ma ważne spotkanie). Brak chęci nawiązania relacji może świadczyć o jego minimalnym zaangażowaniu.

Jak sprawdzić, czy kochanek mnie kocha?

Jeśli jesteś w stałym związku i zaangażowałaś się w relację seksualną z kochankiem, to nie licz na miłość z jego strony. Żaden odpowiedzialny mężczyzna nie będzie chciał być w relacji z kobietą, która zdradza własnego partnera.

Jeśli zapewnia Cię o swojej miłości, to możesz być pewna, że kłamie i zależy mu tylko na benefitach (seks, Twoja pozycja społeczna bądź pieniądze). Chyba, że o tym nie wie. Trudno przewidzieć jego zachowanie w momencie, gdy dowie się prawdy.

Najpewniej poczuje się oszukany i zrezygnuje z relacji między wami. Istnieje jednak cień szansy, że będzie chciał wejść w głębszą relację. Pamiętaj jednak, że zawsze będzie Cię podejrzewał o zdradę, bowiem skoro zrobiłaś to raz, to czemu miała byś tego nie powtórzyć?

Źródła: www.fakt.pl, www.papilot.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij