×

Tragedia w Małopolsce: Cztery osoby zginęły w wypadku na DW 775

Cztery osoby zginęły na drodze w Małopolsce. BMW wymusiło pierwszeństwo na ciężarówce i doszło do tragedii. Tuż po godzinie 17:00 w miejscowości Niegardów-Kolonia na DW 775 w powiecie Proszowickim miało miejsce zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką.

BMW wymusiło pierwszeństwo

Na miejscu niemal natychmiast pojawiła się policja, pogotowie i strażacy. Ci ostatni musieli rozcinać samochód osobowy, aby wydostać z niego uczestników wypadku. Dopiero po tym możliwe było wykonanie reanimacji. Niestety na ratunek było już za późno.

Cztery osoby zginęły na DW 775 w powiecie Proszowickim

Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy Straży Pożarnej, podaje:

Cztery osoby zginęły, a jedna został ranna w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką w miejscowości Niegardów-Kolonia w powiecie proszowickim w Małopolsce

Według tego, jakie informacje pojawiły się w mediach, osoba, która kierowała BMW, włączała się do ruchu z drogi podporządkowanej. Najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce. Na stronie na Facebooku Krakow112 czytamy:

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek w miejscowości Niegardów-Kolonia. W zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego uczestniczyło łącznie 6 osób – pięć podróżujących BMW oraz jedna ciężarówką.

4 osoby z osobówki poniosły śmierć, natomiast jedna po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, przetransportowana została śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł obrażeń. W akcji ratunkowej uczestniczyło 7 zastępów PSP i OSP, a także 4 zespoły ratownictwa medycznego

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja

Mężczyzna, który kierował ciężarówką był trzeźwy. Świadkowie, którzy widzieli, jak przebiega akcja ratunkowa, mówili o porażającym widoku.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, 112malopolska.pl, www.facebook.com, www.fakt.pl
Fotografie: 112malopolska.pl

Polecane

Może Cię zainteresować