×

Córeczka skarżyła się tacie na ból brzucha. Przyczyna kryła się w bidonie, z którego piła

Każdy rodzic dobrze wie, że odpowiednie przygotowanie posiłku oraz napoju dla dziecka jest niezwykle ważne. Znaczenie ma także odpowiedni dobór składników oraz jak się okazuje, wybór pojemników, z których pociecha będzie spożywała danie.

Złe samopoczucie córki

Córka 38 – letniego Craiga Beresforda z Wielkiej Brytanii, skarżyła się, że kiepsko się czuje. Dziecko miało bóle brzucha oraz częste biegunki. Po kilku tygodniach, gdy samopoczucie maleństwa się nie poprawiało, zaniepokojeni rodzice zmienili dietę córki. Niestety bezskutecznie. Para dokładnie przeanalizowała wszystkie składniki i potrawy, aż uświadomiła sobie, że jedyne, co nie zostało zmienione to plastikowy bidon, z którego piła.

Nieprzyjemne odkrycie

Rodzice dokładnie czyścili bidon i nie spodziewali się, że mogą znaleźć w nim coś tak okropnego. W plastikowej butelce, aż roiło się od brudu i czarnego grzyba. Dziewczynka piła z niej tylko wodę, dlatego nie jest możliwe, żeby pleśń powstała tam z resztek jedzenia lub czy kolorowych soków. Istotną informacją jest też fakt, iż rodzice myli naczynie bardzo dokładnie, a brud zebrał się w miejscu niedostępnym i wręcz niemożliwym do wyczyszczenia. Craig rzadko korzysta z portali społecznościowych, jednak tym razem postanowił podzielić się swoją historią i ostrzec innych rodziców.

Codziennie czyściliśmy butelkę (…) dzisiaj musiałem użyć ostrego noża, aby rozłożyć ją na części pierwsze. W środku, aż roiło się od bakterii i brudu. Byliśmy przerażeni tym, że nasza malutka córka używała bidonu, który jest w takim stanie.

W swoim poście mężczyzna zachęcił innych rodziców, aby sprawdzili czy buteleczki ich dzieci na pewno są czyste i sterylne. Okazało się, że jego wiadomość została udostępniona przez ponad 50 tysięcy osób, a w odpowiedziach otrzymywał informacje o podobnych przypadkach.

Odpowiedź producenta

Mężczyzna wyraźnie zaznaczył jakiej marki bidonu używał. Craig nie chce nikogo obwiniać, lecz jedynie ostrzec. W odpowiedzi marka Sistema odpowiedziała, że do każdego naczynia dodawana jest instrukcja, która wyraźnie zaznacza sposób czyszczenia oraz użytkowania przedmiotu.

Jeśli Twoja pociecha skarży się na bóle brzucha lub zaobserwowałeś u niej złe samopoczucie, warto sprawdzić wszystkie buteleczki, z których pije. Nawet jeśli dokładnie czyścisz naczynia, może okazać się, że w trudno dostępnym miejscu zbiera się pleśń. Sprawdź czy przedmiot do picia, z których korzysta Twoje dziecko jest sterylne i czyste.

Polecane

Może Cię zainteresować