×

11-latek kopał dziurę na plaży. W pewnym momencie zauważył w piasku ciało małej dziewczynki

Ta historia dowodzi, że nawet najmłodsi mogą zostać prawdziwymi bohaterami. 11-letni Connor Fitz-Gerals bawił się w przyjaciółmi na plaży Marina Dunes w Kalifornii w USA. Chłopiec robił to, co robi w takich miejscach większość dzieciaków: kopał jak najgłębszy dół. Kopał do momentu, aż dokonał wstrząsającego odkrycia. W pewnym momencie nastolatek zauważył żywcem zakopaną dziewczynkę! Wtedy zaczął się prawdziwy wyścig z czasem.

Gdyby nie on, dziewczynka nie miałaby szans na przeżycie

Chłopiec wiedział, że nie ma chwili do stracenia i zaczął kopać jeszcze szybciej. Najpierw odkopał jej głowę, a dopiero później resztę ciała. Gdy tylko mu się to udało, natychmiast rozpoczął reanimację, o której słyszał jedynie z telewizji. Szybko przypomniał sobie, na czym polegała i wziął się do działania. Chwilę później dziewczynka się ocknęła. 

Jak doszło do śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji?

5-letnia Alyssa Bostic bawiła się na plaży, kiedy jaskinia piaskowa pod którą stała, zawaliła się. Dziewczynka utknęła pod piachem. Nie mogła się poruszyć, a jej oddech był bardzo mocno ograniczony.

Mały bohater

Podczas gdy Connor był zajęty ratowaniem życia dziewczynki, na miejsce przybyli dorośli, którzy natychmiast wezwali pogotowie. 5-latce cudem udało się uniknąć śmierci, a wszystko dzięki natychmiastowej interwencji 11-latka. Gdyby nie on dziewczynka nie miałaby najmniejszych szans na przeżycie.

Teraz już czuję się dobrze – powiedziała dziewczynka w wywiadzie dla KSBW Action News 8

Ojciec jest dumny ze swojego syna

Cieszę się, że mój syn poczekał i pomyślał, co może zrobić dla dobra dziewczynki. Usiadł, wziął pod uwagę, że rodzice są w odległości ćwierć mili od miejsca zdarzenia i stwierdził, że nie ma czasu do stracenia. Musiał zacząć działać, jeśli chciał, aby ona przeżyła – wspomina tata Connora, Tim, w wywiadzie dla KSBW Action News 8

11-letni chłopiec zareagował lepiej niż niejeden dorosły mężczyzna zareagowałby w podobnej sytuacji. Zachował zimną krew i konsekwentnie robił wszystko, aby uratować życie małej dziewczynki. Ostatecznie dopiął swego, a 5-latka wciąż może cieszyć się życiem. Mały bohater spisał się na medal!

Polecane

Może Cię zainteresować