×

Co zrobić, żeby długo żyć? 102-latka zdradza swój przepis na długowieczność

Czy wiesz, że to, ile lat będziesz żyć, tylko w 30 procentach zależy od Twoich genów? Reszta zależy już głównie od Ciebie! Widocznie doskonale wie o tym 102-letnia Lucy Lund, która ma dość… osobliwą receptę na długie życie. Co zrobić, żeby długo żyć? Ta odpowiedź może cię zaskoczyć!

Co zrobić, żeby długo żyć? 102-latka radzi

Jeśli spodziewasz się zdrowej diety, opartej na chipsach z jarmużu, bezglutenowych potrawach i litrach zielonego soku, możesz się mocno rozczarować. Zgadza się tylko jeden element: litry wypijanego napoju. Ale według Lucy, aby długo żyć, należy… popijać whisky. I to w dużych ilościach.

A jeśli ktoś nie dowierza radom seniorki, niech spróbuje dyskutować z takimi dowodami: Lucy niedawno świętowała swoje 102. urodziny. Na imprezie spotkało się pięć pokoleń, łącznie z jej wnukami i prawnukami. Dziarska prababcia była zachwycona, a podczas przyjęcia postanowiła zrobić wyjątek i zamieniła whisky na szklaneczkę Prosecco.

Co zrobić żeby długo żyć
Yorkshirepost

Cóż, podobno nie liczy się ilość, a jakość. Tak więc jeśli nawet w przypadku Lucy to nie whisky jest prawdziwym sekretem długowieczności, na pewno jest nim czerpanie radości z małych rzeczy!

Uwaga: codzienne picie piwa grozi… długim życiem!

To może być właśnie ta wymówka, której wszyscy, a szczególnie panowie, szukali od lat.

Co prawda nie chodzi o whisky, ale niektórzy uważają go za prawdziwy napój bogów. Czy codzienne picie piwa może wydłużyć życie?

Naukowcy z holenderskiego Uniwersytetu Maastricht twierdzą, że tak. Prof. Dr Piet van den Brandt i jego zespół śledzili nawyki alkoholowe 5 500 osób przez 20 lat. Wnioski? Picie z umiarem (nie upijanie się!) w rzeczywistości jest dobre dla serca.

Co zrobić żeby długo żyć
Twitter

Chociaż podobne badania oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka, to nie ulega wątpliwości, że wśród rad tych, którym podczas urodzin śpiewa się już „Dwieście lat”, raczej brak katorżniczych diet czy stronienia od alkoholu.

Podsumujmy: niedawno 109-latka Ruth Benjamin, stwierdziła, że sekretem jej długiego życia jest… jedzenie bekonu! 100-latka z Żukowa również podkreślała, że jej sposób na długie życie to… tłuste jedzenie i to, żeby nadmiernie się nie przejmować. Pewnie zgodziłaby się z tym 107-letnia Louis Signore z Nowego Jorku, która wyznała, że jej sekretem długiego życia jest to, że nigdy nie wyszła za mąż. Dokładnie takie samo zdanie ma zresztą 100-letnia pani Stanisława z Gdańska.

Jedno jest pewne: warto się zastanowić, zanim następnym razem bez przekonania będziemy komuś życzyć stu lat życia!

Fotografie: Yorkshirepost (miniatura wpisu), Twitter, Yorkshirepost

Może Cię zainteresować

zamknij