×

Co wnuczka Kaczyńskiego sądzi o aborcji? Jej odpowiedź zaskoczyła wszystkich

Sytuacja w kraju stopniowo zaczyna wymykać się rządzącym spod kontroli. Tłumy protestujących na ulicach miast wymusiły złożenie deklaracji dotyczącej przekonań nawet na Martynie Dubienieckiej. Co wnuczka Kaczyńskiego sądzi o aborcji?

Protesty nie milkną

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w sytuacji, gdy płód jest nieodwracalnie i ciężko uszkodzony nie przestaje budzić kontrowersji. W dyskusję na ten temat włączają się nie tylko zwykli ludzie, ale również gwiazdy. Na proteście przeciwko zakazowi aborcji obecna była m.in. Julia Wróblewska.

Kwestia zasadności zakazu aborcji wprowadzonego przez TK nie ominęła nawet wnuczki Lecha Kaczyńskiego. 13-letnia Martyna Dubieniecka musiała przedstawić własne stanowisko w tej sprawie. Wszyscy spodziewali się, że ze względu na skrajnie prawicowe poglądy jej wujka, Martyna odpowie, że popiera zmiany prawne. Tymczasem jej wypowiedź okazała się ogromnym zaskoczeniem.

Co wnuczka Kaczyńskiego sądzi o aborcji?

Po wczorajszym orędziu prezesa Prawa i Sprawiedliwości w mediach rozpętała się burza. Nawoływania Jarosława Kaczyńskiego do obrony kościołów „za wszelką cenę” zostały odebrane źle nawet przez środowiska prawicowe. Ludziom nie podoba się to, jak prezes PiS nawołuje do podziałów w narodzie i podsyca konflikt wokół tematu aborcji.

W związku z zaognieniem sytuacji, Martyna Dubieniecka została zapytana przez internautów o to, co sądzi na temat zmian w prawie aborcyjnym. Nastolatka ma zaledwie 13 lat i prawdopodobnie jeszcze nie raz w swoim życiu zmieni stosunek do aborcji. Mimo to, dała wciągnąć się w dyskusję z nieznajomymi.

Kontrowersyjna odpowiedź

Gdy dziewczynka na Instagramie zorganizowała serię pytań i odpowiedzi, pojawiło się wśród nich również to, dotyczące najświeższych wydarzeń z kraju.

Jesteś za aborcją?

Zgodnie z przewidywaniami nastolatka nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.

Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie wszędzie.

Z kolei na pytanie o stosunek do trwających w całym kraju strajków odpowiedziała:

Nie uczestniczę w tym.

Wydaje się oczywiste, że jako bliska krewna Jarosława Kaczyńskiego, Martyna nie ma zgody na publiczne wypowiedzi dotyczące tematów politycznych. Rodzina prezesa PiS od dawna jest obiektem niewybrednych kpin ze strony internautów. Wiele emocji budzi fakt, że Marta Kaczyńska trzykrotnie wstępowała w związek małżeński. Posiada z tych małżeństw troje dzieci: Ewę, Martynę i Stanisława. 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij