×

7 rzeczy, które warto robić tuż po odbytym stosunku. Jeszcze bardziej wzmacniają więź

Seks jest bardzo istotną sferą każdego związku, która zbliża do siebie dwoje kochających się osób, i nie warto temu zaprzeczać. Jak się jednak okazuje, ważne jest również to, co robicie po stosunku. Jeśli dajesz buziaka, a po chwili obracasz się na drugi bok to wszystko wskazuje na to, że popełniasz duży błąd. Nie możesz zapominać, że zachowanie po seksie również rzutuje na Waszą relację. Pomaga rozbudzić namiętność, co przyczynia się do lepszych i jeszcze piękniejszych zbliżeń, a także ich zwiększoną częstotliwością. Nie lekceważ tego i wykorzystaj ten czas tak, abyście się mogli wspólnie zrelaksować. Co warto robić po stosunku?

Zróbcie to jeszcze raz

Badania donoszą, że 25% kobiet chce niemal natychmiastowej powtórki. Powód jest prosty. Krew szybciej odpływa z penisa niż z pochwy, co sprawia, że podniecenie pań opada wolniej niż w przypadku panów.

Całujcie się

Czasami pod wpływem emocji zapominamy o zmysłowych pocałunkach. Na szczęście nic straconego. Korzystając z chwili relaksu, który ma miejsce po udanym stosunku, delikatne, wolne lub namiętne pocałunki są jak najbardziej wskazane. Wszystko tak naprawdę zależy od Was i od sytuacji w jakiej się znajdujecie.

Dotykajcie się

Dotyk wcale nie oznacza wielkiego, spoconego uścisku. Kobiety cenią sobie w tym przypadku pieszczoty. „Po seksie jej mózg produkuje morze oksytocyny, zwanej inaczej hormonem przytulania” – mówi dr Susan Hughes, seksuolog. Warto mieć to na uwadze.

Rozmawiajcie

Rozmowy nigdy za wiele, szczególnie, że dobra komunikacja w związku to jego podstawa. Nasuwa się jednak pytanie, jaki temat w tym momencie poruszyć? W rozmowie po seksie idealnym tematem będzie to, czego oczekujesz w łóżku od swojej drugiej połówki. Warto powiedzieć o tym, co Ci się podobało podczas odbytego przed chwilą stosunku. Powiedz, jak bardzo działa na Ciebie dana pozycja, którą z nich preferujesz, a która sprawia Ci nieco mniej przyjemności.

Masaż

To idealne rozwiązanie na tzw. „grę po”. Świetnie w tym przypadku sprawdzi się olejek, który jeszcze bardziej podkreśli tę magiczną chwilę. Pamiętaj, że masaż pomaga rozluźnić mięśnie, a zmysłowy dotyk jeszcze bardziej rozwija więzy intymności i zaufanie. Cóż za idealne połączenie, prawda?

Czytajcie

Delikatna, romantyczna muzyka, albo romantyczne powieści czy nawet erotyczna fikcja. To kilka propozycji, które również sprawdzą się idealnie po stosunku. Nie dość, że będzie bardzo lekko i przyjemnie to mogą dać Ci dodatkowe pomysły na kolejny raz. Czytajcie sobie nawzajem i cieszcie się tą chwilą tak długo, jak tylko możecie.

Wspólny prysznic

Wspólny prysznic to jedna z najlepszych rzeczy, jaką możecie zrobić po odbytym stosunku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ją z innymi – najpierw możecie porozmawiać, pomasować, pocałować się, a dopiero później wyskoczyć do łazienki.

Może Cię zainteresować

zamknij