×

Kobieta w ciąży wbiega wprost pod tramwaj. Wtedy wydarza się prawdziwy cud

„Śpiesz się powoli” to przysłowie powinno przyświecać nie tylko ciężarnej kobiecie, która wbiegła prosto pod jadący tramwaj. Miała czerwone światło, a pojazd nie zdołał wyhamować. Cudem przeżyła, ale MPK opublikowało nagranie ku przestrodze.

Ciężarna wbiegła pod tramwaj

Do tragicznego zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Ciężarka kobieta wybiegła z autobusu spiesząc się zapewne na kolejny. Nie przewidziała jednak, że zza pojazdu wyjedzie tramwaj.

Najprawdopodobniej nie spojrzała na światło, lecz pobiegła za mężczyzną, który wysiadł z nią z tego samego autobusu. Jemu udało się uskoczyć przed tramwajem. Niestety kobieta nie miała tyle szczęścia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie opublikowało film i poinformowało:

Ku przestrodze publikujemy nagranie zdarzenia, do którego doszło w ubiegłym tygodniu przy skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego #inczestochowa. Do potrącenia przez tramwaj dochodzi z winy pieszego. Kobieta cudem wychodzi ze zdarzenia bez obrażeń zagrażających życiu i…ciąży, w której się znajduje. Uważajcie na tramwaje w ruchu miejskim! Kolejna osoba, która przez pośpiech czy nieuwagę przejdzie przez torowisko na czerwonym świetle może nie mieć tyle szczęścia…Przekażcie dalej!

Nie śpiesz się na tamten świat!

MPK w Częstochowie przestrzega, aby śpieszyć się powoli. Nie każdy może mieć tyle szczęścia, co ta ciężarna kobieta. Czasem nie warto iść za tłumem, a po prostu rozejrzeć się, czy na pewno nic nie jedzie.

Zresztą, to nagranie mówi samo za siebie:

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.se.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij