×

Meghan nie zostanie matką chrzestną małego Louisa. Nie wzięto jej nawet pod uwagę

Chrzest księcia Louisa odbędzie się 9 lipca 2018 w The Chapel Royal, St James’s Palace w Londynie. Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama jest oczkiem w głowie całej rodziny, co dotyczy także księżnej Meghan, która rozpływa się nad chłopczykiem. Niestety nie zostanie ona, wedle tego co mówią media, jego matką chrzestną.

23 kwietnia na świat przyszło trzecie dziecko Kate i Williama

Od razu pokochały go tłumy

Chłopczyk podbił serca Brytyjczyków i wbrew temu, co sądzą ludzie, Meghan nie zostanie jego matką chrzestną. A wszystko dlatego, że na dworze królewskim w zupełnie inny sposób przyjęło się obdarzanie kogoś tym przywilejem.

Kto będzie chrzestną malutkiego księcia?

Do tej zaszczytnej roli wybiera się tylko przyjaciół lub bliskich współpracowników rodziny królewskiej. Dlatego bardzo łatwo dojść do tego, dlaczego książę Harry nie został do tej pory poproszony o to, aby być ojcem chrzestnym dzieci brata. W tym wypadku nie będzie inaczej.

Jeśli chodzi o księcia George’a, jego rodzicami chrzestnymi zostało aż siedem osób! Wśród nich przede wszystkim przyjaciele rodziców małego księcia: Zara Tindal (żona kuzyna księcia Williama) oraz przyjaciele pary: Olivier Baker, Emilia Jardine-Paterson, Earl Grosvenor, Jamie Lowther-Pinkerton, Julia Samuel i William van Cutsem.

Zresztą bardzo podobnie było w przypadku księżniczki Charlotte, której rodzice chrzestni pochodzą z dalszej rodziny: kuzynka księcia Williama Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate, Adam Middleton oraz przyjaciele rodziny królewskiej: Thomas van Straubenzee, Sophie Carter i James Meade.

Meghan nie będzie brana pod uwagę

Wiele osób, znających się na etykiecie, przypuszcza, że matką chrzestną małego księcia może zostać była niania Tiggy Pettifer lub prywatny sekretarz księcia Miguel Mead. Jedną z kandydatek jest również Laura Lopes, córka Camilli z poprzedniego małżeństwa. Nikt nie wspomina nawet o księżnej Meghan, która po ślubie z księciem Harrym stała się bliską rodziną dla księżnej Kate i księcia Williama.

Może Cię zainteresować