×

10-letni chłopiec zginął ratując młodszą siostrę, pod którą załamał się lód

Tragiczny finał zabawy nad zamarzniętym stawem. 10-letni chłopiec zginął ratując siostrę, pod którą załamał się lód. Zmarł z wychłodzenia.

Chłopiec zginął ratując siostrę

Jak podaje Daily Mail, do tragicznego zdarzenia doszło nad zamarzniętym stawem w Tennessee (USA). 6-letnia Abigail Luckett bawiła się tam ze swoim rodzeństwem. W pewnym momencie pod dziewczynką załamał się lód i wpadła do wody.

Na ratunek siostrze ruszył jej 10-letni brat, Benjamin. Chłopiec bez zastanowienia wskoczył do wody, próbując wydostać siostrę na powierzchnię. W tym czasie trzecie dziecko pobiegło do rodziców po pomoc.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się ojciec rodzeństwa. Mężczyzna zdołał wyciągnąć z wody swoją 6-letnią córkę, ale nie mógł dosięgnąć syna. Chłopca wydobyły dopiero służby ratunkowe, które przybyły na miejsce.

Rodzeństwo trafiło do szpitala. Niestety 10-letni Benjamin zmarł z wychłodzenia.

Benjamin starał się utrzymać Abigail nad wodą. Jest to niesamowita ofiara, którą był gotów poświęcić, aby uratować swoją młodszą siostrę.

– powiedział pastor Stilgenbauer w rozmowie z Daily Mail.

Dziewczynka wraca do zdrowia

6-letnia Abigail wciąż jest pod opieką lekarzy. Lokalne media donoszą, że dziewczynka jest w dobrym stanie i wraca do zdrowia.

Gwałtowna zima paraliżuje część Stanów Zjednoczonych, w tym stan Tennessee, gdzie doszło do wypadku. Po tragedii lokalne władze zaapelowały by zachować ostrożność w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych:

Lód nie ma wystarczającej grubości, by utrzymać człowieka.

Źródła: www.dailymail.co.uk, eu.commercialappeal.com, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij