×

Ostatnie słowa, jakie wypowiedział przed śmiercią Charles Manson, nie do końca są zrozumiałe

Charles Manson, mężczyzna, który zamordował żonę Romana Polańskiego, zmarł w wieku 83 lat. Krótko przed śmiercią rozmawiał ze swoim przyjacielem. Zarówno jego ostatnie słowa pozostają tajemnicą jak i przyczyna śmierci.

Manson stworzył sektę o nazwie Rodzina. W 1969 roku zorganizował zabójstwo 7 osób. Pośród ofiar znalazła się ciężarna żona Polańskiego, Sharon Tate.

Choć początkowo został skazany na karę śmierci, wyrok zniesiono, zmieniając go na dożywocie. Starał się o zwolnienie warunkowe 12 razy, bezskutecznie.

https://flic.kr/p/bWnMop

Mężczyzna zidentyfikowany jako Gurecki, nagrał rozmowę z Mansonem i opublikował ją na YouTube.

To ostatnia rozmowa, zanim Manson został zabrany do szpitala. Krótko przed śmiercią powiedział, że czuje się „całkiem dobrze”,„solidny jak skała.” W pewnym momencie jednak słychać lament i słowa skruchy mężczyzny.

Choć niewydolność serca to częsta przyczyna zgonów, inny przyjaciel Mansona, CR Wallace, ma własne podejrzenia.

Pogłoski o tym, że Manson cierpiał na problemy z sercem określił jako „fałszywe i nieuzasadnione”. Polityka szpitala zabrania informowania o stanie zdrowia osadzonych. Władze nie potwierdziły informacji o tym, że Manson znajduje się w szpitalu.

charles manson-db0151709c2bf9671a7551fb88a8877d73cae84b-s6-c30

O śmierci Mansona poinformowała Debra Tate, siostra zamordowanej Sharon. Podobno otrzymała telefon z więzienia z wiadomością o jego zgonie.

Atak serca nie jest niczym tajemniczym, jednak okoliczności śmierci i dalsze wydarzenia rodzą mnóstwo pytań. Również ostatnie słowa Mansona trudno jest zrozumieć.

„Ci mali ludzie, którzy próbują stać się więksi, niszczą wszystko o co walczyliśmy. Zrobiliśmy to w celi śmierci, a żaden tchórz nie stanął po naszej stronie. […] Udawanie jest jak kłamstwo. Mogę kłamać jak każdy inny, ale wiem, że mi to nie pomoże”

Tuż przed śmiercią również wyszeptał, że jest mu przykro za to, czego się dopuścił.

Polecane

Może Cię zainteresować