×

Lenka cierpi na chorobę, która dotyka coraz więcej ludzi. Filip Chajzer postanowił jej pomóc

Wczoraj Filip Chajzer napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych o małej Lence, która zmaga się z łysieniem plackowatym – chorobą autoimmunologiczną, która polega na tym, że organizm atakuje mieszki włosowe, ponieważ uważa je za groźne. W konsekwencji włosy zaczynają wypadać do tego stopnia, że miejscami mogą występować zupełnie łyse plamy.

Łysienie plackowate może dopaść każdego. Ze statystyk wynika jednak, że 60% osób, których dotyka choroba, ma mniej niż 30 lat.

Pomoc

Mała Lenka zbiera włosy na perukę. W akcji postanowił pomóc jej Filip Chajzer, dzięki któremu zainteresowanie losem dziewczynki znacznie wzrosło – tysiące ludzi zareagowało na wpisy dziennikarza! Oto co napisał na swoim profilu na Instagramie:

Poznajcie tę 5 letnią księżniczkę. Lenka jest mądrą, przepiękną i przesympatyczną dziewczynką, która cierpi na łysienie plackowate? jej stan wymaga już noszenia peruki. Mama Lenki przez #fundacjaomaływłos znalazła perularza, który obiecał zrobić ją za darmo, ale potrzebne są włosy… Największe marzenie Lenki to włosy długie. Takie jakie mają jej koleżanki. Takie żeby można było robić koki i warkoczyki. Do tego potrzeba 35-40cm długości włosa” – napisał Filip Chajzer. I do pomocy zachęcił nie tylko osoby, które mają wystarczająco długie włosy, którymi mogłyby się podzielić, ale też fryzjerów, którzy takie włosy będą ścinać.

Leczenie

Leczenie choroby jest długie i monotonne. Nie ma również gwarancji, że przyniesie spodziewane rezultaty. Włosy mogą odrastać, ale niewykluczone, że ponownie zaczną wypadać.

Jak można pomóc dziewczynce?

Osoby, które chcą udzielić wsparcia, proszeni są o kontakt z salonem fryzjerskim Czuprynki Warszawa. Tel: +48 535 70 00 90. Ścięte włosy można również wysłać na adres ul. Adama Branickiego 16/U5, 02-972 Warszawa.

Może Cię zainteresować

zamknij