×

Brat Agaty Dudy robi oszałamiającą karierę. Pierwsza Dama ma czego zazdrościć?

Jakub Kornhauser wybrał zupełnie inną drogę życia niż jego siostra, która obecnie pełni rolę pierwszej damy. Okazuje się, że brat Agaty Dudy robi oszałamiającą karierę.

Brat Agaty Dudy

Wiele osób nie wie, że brat Agaty Dudy ma całkowicie odmienne poglądy od swojej siostry. W 2015 roku poparł on kandydata Zielonych z listy Zjednoczonej Lewicy. Z kolei w trakcie wywiadu dla Dużego Formatu wyznał, że jest „rozczarowany prezydenturą swojego szwagra”. W rozmowie z dziennikarzem Onetu przyznał kiedyś, że w fotelu prezydenckim wolałby widzieć profesora akademickiego lub nawet poetę.

Jednakże Jakub Kornhauser rzadko udziela się na tematy polityczne. Jest on literaturoznawcą, teoretykiem i historykiem literatury, pracuje jako tłumacz, a wolnych chwilach jest także poetą. Ponadto, jest również nauczycielem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ostatnio miał okazję udzielić wywiadu dla Tygodnika Powszechnego. Zamiast o polityce wolał się skupić na swojej twórczości oraz tym, że jest spełniony jako człowiek. Często bywa gościem na różnych spotkaniach literackich i sam wydaje liczne publikacje książkowe.

Pasją rowerową zaraził go tata

Jakub Kornhauser nie ukrywa, że uwielbia podróże na rowerze i już od najmłodszych lat uwielbiał poświęcać im dziesiątki godzin.

W rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym zdradził, skąd wzięła się u niego pasja rowerowa. Nie ukrywa także, że swoim pierwszym rowerem nie nacieszył się zbyt długo:

Gdy byłem mały, tata zabierał mnie na wycieczki, on jechał na gigantycznej damce sprowadzonej z Indii. Bolała go pupa od twardego siodełka, podkładał sobie jaśka. Gdy spotykał znajomych, próbował go ukryć, było mu głupio. Ale to mama kupiła mi pierwszy rower, BMX-a, przywieźliśmy go pociągiem z Brzeska. Gdy biegliśmy na dworzec, stoczyłem się razem z BMX-em na peron. Taki był mój pierwszy kontakt z rowerem, ale bynajmniej się nie zraziłem. Zresztą szybko mi tego BMX-a zwinęli z piwnicy, więc nie zdążyłem się najeździć.

Jaka jest relacja między Jakubem a Agatą? Ciężko stwierdzić, albowiem oboje publicznie nie wspominają zbyt często o sobie nawzajem.

Źródła: turysci.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować