×

Zaszła w ciążę z bratem. Dziecko urodziło się z koszmarnymi wadami wrodzonymi

Zaszła w ciąże z bratem. To nigdy i nigdzie nie powinno się wydarzyć. Powodem jest przede wszystkim duże prawdopodobieństwo bardzo poważnych komplikacji i problemów zdrowotnych. Oni jednak nic sobie z tego nie robili. Kobieta zaszła w ciążę z bratem. Z kazirodczego związku rodzeństwa na świat przyszedł synek. Chłopiec miał potworne wady wrodzone, które pozwoliły mu przeżyć na tym świecie niewiele ponad 2 godziny.

Zaszła w ciążę z bratem

28-latka i jej brat współżyli z sobą, w wyniku czego kobieta zaszła w ciążę. W 36. tygodniu ciąży, dokładnie 4 czerwca, w uzbeckiej miejscowości Do’stlik we wschodniej części kraju na świat przyszedł synek rodzeństwa. Niestety, maluszkowi było bardzo daleko do okazu zdrowia.

Chłopiec urodził się m.in. z ciężką chorobą skóry, tzw. „rybią łuską”, objawiającą się rogowaceniem tkanek i tworzeniem się nawarstwień. Co więcej, dziecko miało liczne wady wrodzone, co – jak podkreślają lekarze – było następstwem kazirodztwa. Finalnie życie chłopca od samego początku było bardzo poważnie zagrożone.

Maluch miał zaledwie 47 centymetrów wzrostu

– podają urzędnicy.

Twitter

Twitter

Chłopczyk prawdopodobnie bardzo cierpiał. Media w Uzbekistanie obiegły bowiem rozdzierające serce zdjęcia chłopca. Na jednym z ujęć widać podobno, jak pielęgniarka próbuje przetrzeć przesuszoną, łuszczącą się skórę na pośladkach chłopca. Widok jest jednak na tyle drastyczny, że nie nadaje się do publikacji.

Lekarze robili co mogli, aby uratować dziecko i ulżyć mu w cierpieniu. Bez skutku. Chłopiec zmarł zaledwie 2 godziny i 10 minut po porodzie.

W medycynie udowodniono, że głównym powodem wad genetycznych są związki między bliskimi krewnymi. W takich przypadkach u nienarodzonego dziecka mogą rozwinąć się poważne schorzenia, takie jak upośledzenie umysłowe, zaburzenia chromosomalne, zespół Downa czy ciężkie upośledzenie fizyczne

– podkreśla uzbeckie ministerstwo zdrowia.

Konsekwencje kazirodztwa

Kazirodztwo polega na zachowaniu seksualnym w stosunku do osoby blisko spokrewnionej, ale także osób spowinowaconych, np. poprzez adopcję czy małżeństwo krewnego. Kazirodztwo może sprawić, że dziecko otrzyma od rodziców dwie uszkodzone kopie danego genu. W takim przypadku nie ma szans na uniknięcie choroby genetycznej. Kazirodztwo niesie za sobą tym samym ryzyko, którego należy być świadomym. Niektórzy nic jednak sobie z tego nie robią, za co bardzo wysoką cenę płaci nierzadko niczemu niewinne dziecko.

Kazirodztwo w Polsce

Kazirodztwo jest w Polsce zakazane. Art. 201 Kodeksu karnego mówi: „kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować