×

Kobieta pomaga ofiarom przemocy domowej. Bezpłatnie tworzy piękne tatuaże, aby zakryć ich blizny

Blizny i tatuaże mają kilka wspólnych cech. Przyciągają uwagę, nie znikają same z siebie i przywołują wspomnienia z nimi związane. Łatwo jest powiedzieć, że blizny są częścią nas, że przypominają nam co przeżyliśmy. Jednak dla wielu osób blizny są wspomnieniem bólu i traumy. Gdy blizny są spowodowane przemocą domową, mogą przypominać szczególnie bolesne momenty. I tutaj właśnie tatuaż może pomóc.

Na taki pomysł wpadła brazylijska artystka Flavia Carvalho. Choć talent do tatuowania odkryła w późnym okresie swojego życia, jej projekty mają pomóc kobietom, które doświadczyły przemocy domowej. Flavia pomaga kobietom zatuszować blizny i przekształcić je w coś znaczącego, co wniesie nadzieję w ich życie. Swój projekt nazwała „To Pele da Flor” co znaczy „głębsze, niż skóra”. Flavia uważa, że każda kobieta jest jak kwiat i zasługuje na bezpieczeństwo i piękno. Artystka wykonuje tatuaże za darmo, jedyna cena to czas poświęcony na wymyślenie wzoru.

Wszystko zaczęło się, gdy pewnego dnia do Flavii przyszła kobieta z bliznami i poprosiła o zatuszowanie ich.

Opowiedziała również historię, gdy pewnego razu w klubie odrzuciła zaloty mężczyzny, a ten w akcie zemsty wyciągnął nóż i dźgnął ją w brzuch. Po zakończeniu, tatuaż bardzo poruszył artystkę.

tatuaze-6

Ta kobieta została okaleczona rozbitą, szklaną butelką. Jej blizny zostały zastąpione pięknym tatuażem.

tatuaze-3

Blizny tej kobiety były wynikiem operacji ratującej życie, którą musiała przejść po otrzymaniu głębokich ran kłutych. Ptaki fruwające pośród kwiatów pięknie zatuszowały blizny.

tatuaze-4

Kobieta, która została dźgnięta przez swojego chłopaka na ulicy, zasłoniła swoje blizny harmonijnym tatuażem wilka i kobiety.

tatuaze-2

Blizna po ranie postrzałowej zniknęła pod kwitnącymi kwiatami wiśni.

tatuaze-1

Ta kobieta spędziła 2 lata żyjąc na ulicy. Kilka razy pchnięta nożem, wygrała walkę z alkoholizmem. Jej blizny zostały zastąpione przez majestatycznego feniksa, który symbolizuje jej odrodzenie z popiołu.

tatuaze-5

Oprócz tatuaży, Flavia również aktywnie działa z lokalnymi władzami i policją, by ofiary przemocy domowej mogły otrzymać potrzebną pomoc.

Może Cię zainteresować

zamknij