×

W Łodzi urodziły się bliźnięta o różnych kolorach skóry. „To prawdziwa rzadkość!”

Bliźnięta o różnych kolorach skóry z Łodzi przyszły na świat w Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera. Chłopiec ma skórę czarną, z kolei jego siostra białą. Jak się okazało, dziewczynka jest albinoską. Rodzice noworodków pochodzą z Kamerunu i wcale nie są tym faktem zaskoczeni. W rodzinie kobiety już kilka razy rodziły się dzieci dotknięte bielactwem. Popularne maluszki już nie długo będą świętować swoje pierwsze urodziny!

Bliźnięta o różnych kolorach skóry z Łodzi

Nietypowe bliźniaki przyszły na świat 28 października 2019 roku. Ich rodzicami są Feumi Wanji Ornella Diana oraz Minkoumou Noumi Alex Franck. Para pochodzi z Kamerunu. Oboje mają ciemną skórę, ale jak się okazuje, dla nich nie jest zaskoczeniem, że ich córeczka jest albinoską.

W rodzinie matki kobiety rodziły się już dzieci dotknięte bielactwem. Jasny kolor skóry mają na przykład jej wujek i dwóch braci.

Czym jest albinizm?

Przypomnijmy tylko, że albinizm wynika z niskiej ilości pigmentu w skórze, który ją barwi. Ponadto, albinosi mają całkowicie jasne włosy, a tęczówki ich oczu są czerwone i przebijają przez nie naczynia krwionośne. Niestety, każdy ich kontakt, niekoniecznie bardzo długi, z promieniami ultrafioletowymi może grozić poważnym poparzeniem skóry. Z kolei chodzenie bez ciemnych okularów może spowodować ślepotę.

Co więcej, albinizm jest recesywną cechą genetyczną. Oznacza to, że może pojawić się u dziecka jedynie wtedy, kiedy jego gen występuje u obojga rodziców. Oczywiście cecha ta nie musi być ujawniona u rodziców.

Bliźnięta o różnych kolorach skóry. Jak to możliwe?

Joanna ma białą skórę, a jej brat Jason czarną i są bliźniętami dwujajowymi. Różny kolor skóry zdarza się niesamowicie rzadko u takiego rodzeństwa. Jednak nie jest czymś nieznanym medycynie.

Doktor Janusz Lasota, który jest konsultantem oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera, w rozmowie z dziennikarzami „Dziennika Łódzkiego” powiedział:

To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa

Na całym świecie albinosi rodzą się średnio raz na 20 tysięcy narodzin. Jak się okazuje, w Afryce częstotliwość takich narodzin bywa dużo większa.

Maluszkom, które niedługo skończą roczek już życzymy dużo, dużo zdrowia!

Źródła: lodz.naszemiasto.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować