×

10 typowych błędów popełnianych w makijażu, które znacznie Cię postarzają. Unikaj ich jak ognia!

Każda z nas chciałaby wyglądać i czuć się dobrze we własnej skórze. Naszą urodę i atuty możemy podkreślić m.in. za pomocą makijażu. Odpowiedni podkład, szminka, czy też korektor – mogą sprawić, że nasza twarz wygląda świeżo i młodo.

Jednocześnie, musimy pamiętać o umiarze, bo jeśli przesadzimy z ilością kosmetyków możemy sobie tylko zaszkodzić. Co gorsze, w ten sposób możemy nieświadomie dodać sobie kilku lat, a przecież żadna z nas tego nie chce!

Poniżej znajdziesz listę z 10 typowymi błędami w makijażu, które nas postarzają. Wystarczy, że zapoznasz się z tymi poradami i zaczniesz wprowadzać je w życie, a Twój makijaż będzie zawsze działał na Twoją korzyść!

#1 Za dużo podkładu

bledy-w-makijazu (1)

Niewłaściwy kolor i zbyt gruba warstwa podkładu na twarzy z pewnością nie działa na Twoją korzyść, wręcz przeciwnie dodaje Ci lat i podkreśla zmarszczki. Musisz pamiętać, że podkład jest jednym z najważniejszych elementów udanego makijażu, dlatego też musi on pasować do rodzaju i tonacji skóry.

#2 Zbyt dużo tuszu na dolnych rzęsach

bledy-w-makijazu (2)

Choć tusz na dolnych rzęsach z jednej strony podkreśla krawędzie oczu i nasz wzrok jest dzięki niemu bardziej wyrazisty, powinniśmy pamiętać, żeby używać go z rozsądkiem. Zbyt duża ilość tuszu w tym miejscu zwróci uwagę na zmarszczki dookoła oczu. Bez względu na to, jak małe one są – gruba maskara tylko je wyróżni.

#3 Zły odcień szminki

bledy-w-makijazu (3)

Chyba wszystkie zgodzimy się, ze szminka może być świetnym atutem naszego makijażu. Jednocześnie pamiętaj, że jeśli masz naturalnie wąskie usta powinnaś unikać ciemnych kolorów, które prawdopodobnie spowodują, że będą one wyglądały na jeszcze cieńsze.

#4 Użycie ciemnych cieni do powiek w niewłaściwy sposób

bledy-w-makijazu (4)

Uważaj, aby nie stosować ciemnych cieni na całej powierzchni powieki, ponieważ zabieg ten z pewnością doda Ci lat. Tego rodzaju cienie nakładaj jedynie w zewnętrznym kąciku oka.

#5 Nadużywanie eyelinera na dolnej powiece

bledy-w-makijazu (5)

Ciemny eyeliner na dolnej powiece sprawi, że Twoje oczy będą wyglądały na bardzo wąskie. Aby do tego nie dopuścić, zamiast ciężkiego eyelinera, użyj ołówka do makijażu.

#6 Nakładanie różu w nieodpowiednim miejscu

bledy-w-makijazu (6)

Pożegnaj się z ciemnymi i intensywnymi kolorami! Nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na jaśniejsze odcienie, takie jak blady róż lub brzoskwinia. Pamiętaj również, aby nałożyć róż na górnej części policzków, a nie w części centralnej. Podkreślenie centralnych obszarów może sprawdzić się u młodych osób, jeśli jesteś zaś już dojrzałą kobietą, musisz dostosować się do zmian swojej skóry. Dlatego też zamiast akcentować strefę centralną, spróbuj nałożyć róż na górnych kościach policzkowych, niezbyt blisko powierzchni nosa. Wykorzystując łagodne i i naturalne odcienie sprawisz, że Twoja twarz będzie wyglądała młodziej, a róż na policzkach powinien przynieść efekt liftingu.

#7 Zbyt mocne podkreślenie brwi

bledy-w-makijazu (7)

Używanie intensywnie ciemnych kolorów, aby powiększyć i podkreślić brwi, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Wybierając takie rozwiązanie, Twoja twarz będzie wyglądała na zaniedbaną i znacznie starszą. Aby podkreślić ten element naszej urody, używaj kolorów jaśniejszych o ton od naturalnej barwy Twoich brwi.

#8 Niedbałe używanie korektora

bledy-w-makijazu (8)

Cienie pod oczami stanowią poważny problem, który z biegiem czasu się nasila. Nieumiejętne użycie korektora może tylko pogorszyć sytuacje. Z drugiej jednak strony, odpowiednio wykorzystany korektor może zdziałać cuda! Pamiętaj, aby umieścić go na ciemnych obszarach i cienko rozprowadzić.

#9 Odpowiedni kolor konturówki

bledy-w-makijazu (9)

Odpowiednia konturówka jest bardzo ważnym elementem naszego makijażu. Dzięki niej nasze usta mogą wyglądać bardzo dobrze. Z drugiej strony, musimy zachować ogromną czujność, aby efekt końcowy wyglądał przede wszystkim naturalnie. Dlatego zadbaj o odpowiedni odcień i odpowiednie rozprowadzenie tego kosmetyku na powierzchni ust. Zawsze rozprowadzaj odcień w kierunku środka ust – w przeciwnym razie ryzykujesz widocznym efektem „wąsów”!

#10 Zbyt dużo pudru

bledy-w-makijazu (10)

Puder może okazać się przydatny, jeśli chcemy chcemy usunąć drobne defekty naszej skóry. Musisz jednak wiedzieć, że należy używać go w małych ilościach. Powinnaś również pamiętać, aby nie nakładać pudru w okolicach oczu, co jedynie może podkreślić zmarszczki i sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądała na bardzo suchą.

Może Cię zainteresować