×

6-latek z wycieńczenia leżał skulony na ziemi. Nie był w stanie samodzielnie wstać

Ofiarami przemocy domowej padają nie tylko dorośli, ale i dzieci. W Indiach w 2007 roku Ministerstwo ds. Kobiet i Rozwoju Dziecka otrzymało tysiące takich zgłoszeń. Ponad 53% dzieci jest wykorzystywana seksualnie.

W odpowiedzi na te badania rząd Indii podjął kroki mające na celu wyeliminowanie wykorzystywania seksualnego dzieci i przemocy domowej poprzez uchwalenie ustawy o ochronie dzieci przed przestępstwami seksualnymi w 2012 roku. Jednak prawo to okazało się nieco nieskuteczne z powodu braku jego egzekwowania.

Mimo kar i tak każdego dnia dochodzi tam do brutalnej przemocy wobec niewinnych istot

20 lutego władze w Bihar w Indiach uratowały małego chłopczyka przed ojcem. Abhishek Kumar był w stanie krytycznym po tym, gdy przez siedem dni był głodzony. Wyglądał na przemęczonego, słabego i nie był w stanie stać o własnych siłach. Ojciec dziecka, Mukhtar Mahato, nie miał oporów przed wymierzaniem kolejnych cielesnych kar. Torturował syna i w alkoholowym szale się nad nim znęcał.

Sąsiedzi rodziny widzieli to, co dzieje się w domu Mahoto. Czemu nikt nie reagował?!

Widzieliśmy, że do domu wraca pijany, a chwilę potem zawsze było słychać krzyki dziecka.

Byli świadomi cierpienia dziecka, ale zdecydowali się nic nie robić. Jak tak można? Był głodzony przez tydzień, zanim ktokolwiek postanowił powiadomić władze o tym, co się tam dzieje. Niektórzy twierdzili, że ich próby ingerencji spotkały się z przemocą ze strony Mahoto… Według raportu organizacji Human Rights Watch wiele przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie jest raportowanych z powodu barier w komunikacji, jakie stwarzają instytucje.

Jednak w tym momencie rodzi się pytanie: Kto ma pomóc dzieciom, jeśli nie dorośli?

Aby zwiększyć możliwość ratowania dzieci z opresji, Komitet Praw Dziecka ONZ wezwał do obowiązkowego zgłaszania wszystkich przypadków niegodziwego traktowania dzieci o podtekstach seksualnych oraz do podjęcia niezbędnych środków w celu zapewnienia właściwego dochodzenia, ścigania i kar nadużywających.

Co możesz zrobić?

Nadużycia wobec dzieci mają miejsca na całym świecie. Niezależnie od wszystkiego, należy to zgłaszać. Jeśli widzisz, że dziecko Twojego sąsiada chodzi brudne do szkoły, a na ciele widać siniaki, nie czekaj aż dojdzie do tragedii!

Może Cię zainteresować

zamknij