×

Zauważyłaś u siebie białe plamy na paznokciach? Zobacz co może być przyczyną

Choć prawdopodobnie nigdy się nie skarżysz, że jesteś chora lub źle się czujesz, wszelkiego rodzaju dolegliwości są wiadomością, którą organizm chce ci przekazać. Ignorowane objawy mogą być ostrzeżeniem o poważnych problemach zdrowotnych. Najmniejsze zmiany w twoim organizmie powinnaś zgłaszać do lekarza, gdyż to pomoże uniknąć ci negatywnych konsekwencji na twoim zdrowiu.

Twoje paznokcie są w nie najlepszej kondycji, a włosy wypadają? Łamliwe, słabe paznokcie i do tego te białe plamy. Twój organizm daje ci w ten sposób jasny sygnał, że coś jest nie tak! Nie ignoruj tego!

paznokcie
Białe plamy na paznokciach to oznaka, że w twoim organizmie brakuje wapnia. W skrajnych przypadkach, może to prowadzić do chorób wątroby, serca, cukrzycy lub problemów z nerkami. Tak więc sprawa jest poważna.

Zwracanie uwagi na małe szczegóły pomoże ci w porę wykryć chorobę, zanim zdąży się ona w pełni rozwinąć. Koniecznie zgłoś się do lekarza, a wyeliminujesz szkody, jakie brak wapnia może spowodować w twoim organizmie. Pamiętaj, lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Może Cię zainteresować

zamknij