×

Nigdy nie warto oceniać człowieka po tym, ile ma pieniędzy, jak się ubiera i skąd pochodzi. Można się mocno zdziwić i wprowadzić w zakłopotanie. James McGeown z pewnością często był narażany na słowa krytyki z powodu tego, że jest bezdomny. Jednak to w żaden sposób nie zmieniło mężczyzny. Cały czas ma ogromne serce, mimo że życie go nie rozpieszczało.

Dlatego też dobrze wiedział, co ma zrobić, gdy na jednej z ulic zobaczył auto z niedomkniętą szybą. Nie ma się co oszukiwać, że wielu z nas zarejestrowałoby tę sytuację, ale przeszłoby obok. James jednak postanowił zaczekać na kierowcę.

Pełen empatii gest, który pokazał wielkie serce bezdomnego

Opuszczona szyba od strony pasażera i torebka na przednim siedzeniu to zaproszenie dla złodzieja! Jakby tego było mało, z portfela wystawało kilkaset funtów.

13 grudnia James przechodził obok auta, w którym zauważył opuszczoną szybę po stronie pasażera. Otwarta torebka z pieniędzmi kusiła potencjalnych złodziei. Bezdomny stał ponad dwie godziny w ulewnym deszczu, po czym sprawdził torbę, aby wyciągnąć dowód osobisty i skontaktować się z kierowcą. James skierował kroki od razu do sądu, obok którego stało auto. Poprosił recepcjonistę o pomoc, aby powiadomić o wszystkim zainteresowane osoby.

Kiedy John wrócił do swojego samochodu ze swoją współpracowniczką Alyshią, był zszokowany, gdy zobaczył policję otaczającą jego samochód, mówiącą mu, że torebka jest bezpieczna w biurze. John nie omieszkał pochwalić się na Facebooku tym, co go spotkało. Uznał, że bezdomny zasługuje na podziękowanie. Napisał nawet:

Ten człowiek jest bezdomnym alkoholikiem, ale pokazał, że przede wszystkim jest dżentelmenem!

John stworzył już konto na GoFundMe, gdzie chciał zebrać dla Jamesa pieniądze, dzięki którym mógłby zacząć nowe życie. Celem było uzbieranie 5 000 funtów, ale udało się już ponad 17 000!

James nie kryje wzruszenia i sam mówi, że podzieli się tymi pieniędzmi z innymi bezdomnymi. Jest przekonany, że dobro wraca i namawia innych do tego, aby zawsze kierowali się sercem. Trzymamy za Ciebie kciuki, James!

Może Cię zainteresować