×

Bartosz Kurek zasłabł w czasie gali sportowej. Konieczne było podłączenie kroplówki

Na początku bieżącego roku Bartosz Kurek został ogłoszony zwycięzcą 84. plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku. Teraz przyszedł czas na galę „Siatkarskie Plusy”. Galę, którą z pewnością siatkarz naszej reprezentacji zapamięta na długo, a wszystko za sprawą samopoczucia, jakie mu wtedy towarzyszyło.

Zasłabnięcie

Podczas gali Bartosz Kurek poczuł się słabo i został zmuszony do przerwania udziału w uroczystości. Informacje na ten temat stanu zdrowia zawodnika przekazała na Instagramie partnerka siatkarza, Anna Grejman.

Kurek zasłabł podczas gali. Leżał pod kroplówką

Przyczyna zasłabnięcia

Konieczne było podłączenie Bartka pod kroplówkę. Wiele osób w tym czasie zaczęło zadawać sobie pytanie, co było przyczyną zasłabnięcia jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników? Okazuje się, że chwilowe pogorszenie stanu zdrowia reprezentanta Polski to nic poważnego, a jedynie chwilowe zasłabnięcie wynikające ze zmęczenia – kilka godzin wcześniej grał w spotkaniu PlusLigi przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, w którym wraz z drużyną wygrał 3:0. Kurek zdobył w meczu aż 16 punktów.

Powrót na galę

Na szczęście dzięki natychmiastowej i profesjonalnej interwencji lekarzy, Bartosz Kurek już chwilę później wrócił na galę, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji odebrał nagrodę za osiągnięte w poprzednim roku wyniki.

Bartosz Kurek najlepszym sportowcem roku

Przypomnijmy tylko, że na zeszłorocznych mistrzostwach świata w siatkówce polska drużyna obroniła tytuł mistrzów świata, a Bartosz Kurek został wybrany MVP całego turnieju. To  z kolei przyczyniło się do tego, że nasz atakujący zwyciężył w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2018 r. i został wybrany przez Czytelników Sport.pl Ikoną Sportu 2018.

„Siatkarskie Plusy” – co to takiego?

„Siatkarskie Plusy” to plebiscyt, który po raz pierwszy odbył się w 2008 roku. Kibicie mogą głosować w nim na największą polską gwiazdę tej dyscypliny sportowej przez oddanie głosu przez Internet lub poprzez wysłanie wiadomości SMS. Podczas tegorocznego plebiscytu ogłoszono, że Polska wraz z Holandią będą organizatorami Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w 2022 roku. Będziecie trzymać kciuki za nasze zawodniczki?

Polecane

Może Cię zainteresować