×

9 magicznych lasów, które naprawdę istnieją. Są tak piękne, że trudno uwierzyć w ich autentyczność

Z pewnością każdy z nas oglądał kiedyś bajkę, której akcja, choć przez krótką chwilę, działa się w fantastycznym, pięknym lesie, po brzegi wypełnionym cudownymi stworzeniami.

Myślicie, że tylko w bajkach zdarzają się takie miejsca?

Otóż nie! Przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć lasów, które wyglądają jak z bajki lub fantastycznej opowieści. Czy jest wśród Was ktoś, kto nie chciały zobaczyć chociaż jednego z tych miejsc na żywo?

#1 Las Bambusowy, Japonia

Chris McGrath/Getty Images
Chris McGrath/Getty Images

Ten malowniczy lasek znajduje się na obrzeżach tętniącego życiem Kioto. Słynie z gigantycznych zielonych łodyg, które na wietrze wygrywają najbardziej niepowtarzalne melodie. Takich uspokajających i odprężających dźwięków naprawdę nie można usłyszeć nigdzie indziej…

#2 Las w Otzarreta, Hiszpania

iStock
iStock

Mglisty i wilgotny. Ten las wygląda jak z mrocznej gry komputerowej lub jak tło porządnego dreszczowca. Najpiękniejszy jest właśnie jesienią, gdy rozpieszcza nas widokiem całej gamy barw i to w jednym miejscu…

#3 Niebieski Las, Belgia

John Thys/AFP/Getty Images
John Thys/AFP/Getty Images

W Hallerbos w Belgii znajduje się magiczny las, którego podszyt w całości pokrywają niebieskie kwiaty. Niestety, żeby to zobaczyć musimy znaleźć się tu wiosną, ponieważ wczesnym latem znów zaczynają królować w nim zielenie oraz brązy.

#4 Park Narodowy Redwood, USA

Justin Sullivan/Getty Images
Justin Sullivan/Getty Images

Rozciąga się wzdłuż północnego wybrzeża Kalifornii i możemy zobaczyć w nim jedne z najwyższych i najbardziej masywnych drzew na całym świecie. Niektóre z nich mogą mieć ponad 2000 lat!

#5 Czarny Las, Niemcy

JArne Dedert/AFP/Getty Images
Arne Dedert/AFP/Getty Images

Znajduje się w południowej, górzystej części Niemiec. Jego widok zmienia się w zależności od pór roku, jednak zawsze jest dość ponury i ciemny…. Wszystko przez niesamowicie gęste sosny, którymi jest wypełniony… Już wiecie skąd ta nazwa?:-)

#6 Jiuzhaigou, Chiny

 iStock
iStock

Ten przepiękny las znajduje się w północnej części chińskiej prowincji Syczuan. Ma w sobie wszystko – od gór, strumyczków, jezior, wodospadów po liściaste oraz iglaste drzewa.

#7 Aleja Baobabów, Madagaskar

Aline Ranaivoson/AFP/Getty Images
Aline Ranaivoson/AFP/Getty Images

Znajduje się na zachodnim brzegu Madagaskaru. Baobaby to ogromne drzewa, które rosnąc wzdłuż tej drogi tworzą niesamowity klimat. Mogą osiągać ponad 30 metrów wysokości i liczyć nawet 1000 lat!

#8 Rezerwat Las Mgielny Monteverde, Costa Rica

iStock
iStock

To jeden z najbogatszych w gatunki drzew rezerwatów – znajduje się ich tam aż około 755, a jego powierzchnia wynosi 10 500 ha. Dzięki mokremu, tropikalnemu klimatowi pogoda zostaje w nim względnie taka sama przez cały rok.

#9 Park Narodowy Zhangjiajie, Chiny

Lintao Zhang/Getty Images
Lintao Zhang/Getty Images

Posiada status światowego dziedzictwa UNESCO. Jego krajobraz był inspiracją do niektórych scen w filmie „Avatar”.

Ps. Zapewniamy Was, że każde z tych miejsc jak najbardziej rzeczywiste!:-)

Może Cię zainteresować