×

Babcia za karę włożyła nóżki 2-letniej wnuczki do wrzątku. Małej grozi amputacja stópek

Babcia to bardzo często osoba, która zastępuje nam matkę. Osoba, która dla wnuka lub wnuczki jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. Od każdej reguły jest jednak wyjątek. W dramatyczny sposób przekonała się o tym mała Kaylee Robinson. Babcia za karę włożyła nóżki 2-latki do wrzątku. Wskutek poparzeń na skórze dziewczynki pojawiły się ogromne, wypełnione płynem bąble. Niewykluczone, że finał okrutnych praktyk starszej kobiety raz na zawsze wpłynie na życie dziewczynki. Lekarze rozważają bowiem amputację stóp.

Mała już kilkukrotnie przebywała pod opieką babci

Macocha dziecka, Brittany Smith, już wcześniej zostawiała dziewczynkę w domu matki narzeczonego, Jennifer Vaughn, w Chattanooga w stanie Tennessee w USA. Robiła to najczęściej wtedy, kiedy sama zabierała dwoje starszych dzieci na basen. Była przekonana, że mała jest w dobrych rękach. Wszystko jednak do czasu… 11 sierpnia, tuż po odwiezieniu dziecka do babci, Brittany odebrała telefon od teściowej. Starsza kobieta prosiła ją, aby jak najszybciej wróciła. Najbardziej niepokojący był dla Brittany jednak przeraźliwy krzyk i płacz dziewczynki, który słyszała przez słuchawkę.

Babcia za karę włożyła nóżki 2-latki do wrzątku

Kiedy macocha wróciła po dziecko, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Nóżki maleństwa pokrywały ogromne, wypełnione płynem bąble. Gdy zapytała babcię, co się stało, ta początkowo unikała udzielenia odpowiedzi. Po chwili stwierdziła, że zostawiła dziewczynkę samą w wannie. Dopiero później przyznała, że sama zanurzyła nóżki Kaylee we wrzątku, bo mała „źle się zachowywała”, a ona sama „miała zły dzień”.

To nie w porządku. Na tym świecie nie ma nic, co dwulatek mógłby zrobić, żeby go tak skrzywdzić. Gdybym mogła decydować, otrzymałaby dokładnie taką samą karę, jaką wymierzyła mojej córce – mówi Smith w rozmowie z ABC 2

Materiały policyne

Materiały policyne

Skutki mogą być tragiczne

Czas leczy rany. W tym przypadku było jednak zupełnie odwrotnie. Po 9 dniach od zdarzenia stópki dziewczynki wyglądały jeszcze gorzej niż w chwili początkowej.

To naprawdę okropne. Kaylee miała jak dotąd dwie operacje, ale nie zadziałały. Skóra nie goi się tak, jak chcieli lekarze. Bardzo ją boli – mówi macocha

W związku z niepokojącymi objawami, najczarniejszy z możliwych scenariuszy staje się coraz bardziej możliwy. Kaylee jest bowiem „narażona na duże ryzyko infekcji i może stracić stopy”. Póki co lekarze robią jednak wszystko, aby uratować nóżki maleństwa. 2-latka przeszła już 5 operacji, a przed nią kolejne…

Zbiórka na leczenie dziecka

Na portalu GoFundMe uruchomiono zbiórkę, która poruszyła wiele osób, czego dowodem jest zebrana kwota. Na chwilę obecną zgromadzono już 8400 dolarów, podczas gdy celem było 5000 dolarów. Zebrane pieniądze mają pomóc w pokryciu kosztów leczenia dziewczynki.

Starsza kobieta trafiła do aresztu

Brittany postanowiła opowiedzieć o tym, co spotkało bezbronną dziewczynkę. W tym celu pokazała zdjęcia stópek 2-latki w mediach i prokuraturze.

To najgorsze oparzenia, jakie kiedykolwiek widziałem – mówi Rocky Potter, detektyw z biura szeryfa hrabstwa Rhea

Babcia 2-latki, Jennifer Vaughn, została zatrzymana przez policję. Trafiła do aresztu pod zarzutem znęcania się nad dzieckiem. Może wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 150 tys. dolarów.

Może Cię zainteresować