×

„250 autokarów zjeżdża do Warszawy”. Przewoźnicy dołączają do protestu!

Autokary wjechały do stolicy. Przewoźnicy dołączyli do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Oni również zamierzają protestować. Oblężenie Warszawy już się rozpoczęło.

Autokary wjechały do stolicy

Protesty w Warszawie jeszcze się nie rozpoczęły, ale już teraz można wyczuć gęstniejącą z minuty na minutę atmosferę. Szacuje się, że do stolicy zjadą nawet setki tysięcy protestujących, którzy chcą zaprotestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Demonstrujący zamierzają po raz kolejny wywrzeć presję na rządzących, aby Ci powrócili do dawnych regulacji prawnych, umożliwiających przedwczesne zakończenie ciąży w sytuacji, gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Okazuje się, że w Warszawie obecni będą nawet przewoźnicy autokarowi! Ta grupa zawodowa zamierza przypomnieć o sobie Rządowi w kontekście pomocy, w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Pełna mobilizacja

Jeden z internautów opublikował w sieci relację, z której wynika, że w stolicy można odczuć obywatelską mobilizację. Oprócz strajku kobiet, w mieście odbędzie się protest przewoźników. W pobliżu Pałacu Kultury i Nauki zbierze się łącznie około 250 autokarów. Pan Paweł z Warszawy opowiadał w Wirtualnej Polsce:

Ciężko zliczyć, ale do Warszawy wjechało właśnie kilkadziesiąt autokarów. Ze 170 osób w biurze są dziś tylko 4. Ja na pewno dziś wychodzę wcześniej z pracy. W poniedziałek musiałem zostawić samochód i wracaliśmy z córką do domu na pieszo.
Przewiduje się wystąpienie poważnych utrudnień w ruchu. Strajkujący przewoźnicy będą celowo wywoływać spowolnienie komunikacji. Do centrum najłatwiej będzie dojechać tramwajem lub pociągiem.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Organizatorki manifestacji nalegają, aby demonstranci pamiętali o zasadach bezpieczeństwa. Na ich oficjalnym koncie na Facebooku, możemy przeczytać:

Protestując pamiętaj: maseczki na naszych wydarzeniach są obligatoryjne; w miarę możliwości dbaj o dystans, pamiętaj o dezynfekcji rąk; bądź uważna i uważny: zadbaj o bezpieczeństwo osób wokół siebie, sprawdź czy czegoś nie potrzebują. Nie wracaj sama/sam, ale w grupie min 5, a najlepiej 10 osób; zwróć uwagę na zachowania, które wydają Ci się niebezpieczne: nadużywanie alkoholu i używek, używanie materiałów pirotechnicznych, reaguj – zgłoś się do nas.

Obejrzyj film, jak autokary wjeżdżają do stolicy

Fotografie: Facebook, YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować