×

W Warszawie robi się gorąco! Żandarmeria utworzyła ludzki mur dookoła kościołów

Ludzki mur otoczył kościół w centrum Warszawy. Tak wyglądają przygotowania do dzisiejszego protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że manifestantów czeka walka na śmierć i życie.

Relacje internautów

Przez ostatnie dni przez kraj przetoczyła się fala strajków i zamieszek, w wyniku których ucierpiało sporo osób. To jednak nie koniec walki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet o przywrócenie dotychczasowych przepisów aborcyjnych. Dziś około godziny 18:00 w całej Polsce rozpoczną się masowe protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. W sieci już teraz można odczuć nerwową atmosferę oczekiwania. Na profilach najpopularniejszych, polskich instagramerów czy youtuberów zaroiło się od materiałów przedstawiających przygotowania władz do starcia z protestującymi. Nagranie, które bez wątpienia wywarło największe wrażenie na internautach pochodzi od użytkownika o nazwie bymelt. Filmik przedstawia kordony Żandarmerii, która otacza kościół w centrum Warszawy.

Ludzki mur otoczył kościół

Nie ulega wątpliwości, że trwa zakrojona na wielką skalę akcja mobilizacji służb mundurowych. Bardzo prawdopodobne, że już za niecałą godzinę właśnie Ci żołnierze będą mieli za zadanie tłumić protesty przeciwników zakazu aborcji. W sieci pojawiły się także apele żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy proszą swoich kolegów, aby nie zapominali, że ich obowiązkiem jest pomoc policji, ochraniającej zgromadzenia.

Bez wątpienia dzisiejsze demonstracje zaowocują kolejnymi rannymi oraz zakażeniami COVID-19. Demonstracja siły, która miała miejsce w centrum Warszawy może zaowocować aktami agresji ze strony demonstrujących. Już teraz przed Sejmem zgromadziło się wojsko, które będzie pomagać w opanowaniu sytuacji.

 

Taka wiadomość krąży dziś po Instagramie (nie mamy potwierdzonych informacji, czy jest prawdziwa)

 

Oto film nagrany z okna kamiennicy przy placu Trzech Krzyży. Widać na nim jak żandarmeria otacza stojący tam kościoł:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

2020 rok co nie? /filmiki od @bymelt

Post udostępniony przez Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz)

Kolejny film z ulic Warszawy, pokazuje jak żandarmeria przygotowuje się do ochrony Sejmu

Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij