×

ATM Rozrywka znika z odbiornika! Zastąpi go kanał nie dla dzieci

ATM Rozrywka znika z oferty kanałów naziemnych z powodu wygaśnięcia koncesji. Zastąpi go kanał Silver TV, adresowany do… seniorów.

ATM Rozrywka znika

Kanał ATM Rozrywka, dostępny na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej, prezentował głównie produkcje z oferty Polsatu. Jednak w środę o północy wygasła jego koncesja, a nadawca kanału nie wystąpił o jej przedłużenie w ustawowym terminie. Tak w każdym razie poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Kanał zniknął z telewizorów, ale już wybrano jego następcę w drodze konkursu. Rywalizacja była zacięta, a ostateczną decyzję KRRiT podjęła 25 lutego. Koncesję przyznano kanałowi Michała Winnickiego, działającego na rynku mediów od 2011 roku.

Kanał Silver TV jest adresowany do seniorów. Do tej pory ta część widowni była zaniedbywana przez nadawców. Ich nastawienie zmienił program Sanatorium miłości, w którym ośmioro emerytów szuka wymarzonych partnerów w domu uzdrowiskowym w Ustroniu.

Program emitowany w niedzielne wieczory dosłownie znokautował konkurencję uzyskując oglądalność na stabilnym poziomie 3,5 miliona, a do TVP zaczęły dobijać się stacje telewizyjne z całego świata, błagając o prawa autorskie do formatu. Na fali popularności programu, TVP zaczęła emitować The Voice Senior, który też podbił serca publiczności.

Oferta dla seniorów

Okazało się, że programu o seniorach i dedykowane seniorom potrafią bić rekordy popularności nie gorzej od innych. A nawet lepiej, ponieważ młodsi dużo bardziej zainteresowani są platformami streamingowymi i treściami emitowanymi w Internecie.

Zresztą Michał Winnicki wyjaśnił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że zauważył rosnący popyt na programy dla seniorów, dlatego postanowił poświęcić im cały kanał. Jak przekonuje:

Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny.

Silver TV nie rozpocznie emisji od razu. Premiera będzie uzależniona od stopnia przygotowania technicznego oraz programowego. Widzowie bedą musieli poczekać co najmniej kilka tygodni.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wirtualnemedia.pl, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij