×

Wtargnęli do autobusu z maczetą. Rzucili się na 4 niewinnych nastolatków

Atak maczetą w autobusie Krakowskiej komunikacji miejskiej. Grupa mężczyzn zaatakowała czterech nastolatków, bo jeden z nich miał na sobie koszulkę klubu piłkarskiego. Napaść była bardzo brutalna, co doskonale widać na nagraniu z autobusu. Na szczęście policja już zatrzymała sprawców.

Zaczęło się od zaczepek słownych

Do napaści doszło 9 czerwca około godziny 19:00, na przystanku przy ul. Igołomskiego w Krakowie. Na wcześniejszym przystanku, na autobus czekała grupka dziewczyn. Niespokojnie zrobiło się, kiedy na przystanek podeszła czwórka nastolatków. Jeden z nich był w koszulce piłkarskiego klubu i to najprawdopodobniej nie spodobało się dziewczynom, które zaczęły rzucać wyzwiska w ich kierunku. Wydawało się, że na ostrej wymianie zdań sprawa się zakończy.

Nastolatkowie i agresywne dziewczyny, wsiedli do tego samego autobusu. Z ustaleń policji wynika, że wtedy dziewczyny zadzwoniły do swoich znajomych. Ci, poinformowani o zdarzeniu, czekali już na autobus na następnym przystanku, wyposażeni w niebezpieczne przedmioty. Kierowca spodziewając się, że może dojść do groźnej sytuacji, zatrzymał pojazd, ale nie otworzył drzwi. Niestety nie mógł odjechać, ponieważ jeden z napastników stanął przed autobusem.

Atak maczetą w krakowskim autobusie

Niestety, z pomocą dziewczyn z autobusu, mężczyznom udało się wtargnąć do pojazdu. Wbiegli do niego, a jeden z napastników rozpylił w środku gaz pieprzowy. Kompletnie nie zwracali uwagi na dzieci i osoby starsze znajdujące się w pojeździe.

45-letni napastnik zaczął okładać pięściami czterech nastolatków. Po chwili, jego 21-letni syn, zaczął uderzać chłopaka w koszulce klubu. Nie dbał o to, że zaraz obok siedzi matka z dwójką dzieci. Kobieta własnym ciałem zasłaniała maluchy. Po ataku wszyscy sprawcy uciekli. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, zaalarmowane przez kierowcę autobusu. Zaatakowany chłopak miał rany zadane maczetą, które musieli opatrzyć ratownicy. Na nagraniu widać, że atak w autobusie wyglądał naprawdę groźnie.

Atak maczetą w autobusie – policja ujęła agresorów

Policjanci ustalili, kim są sprawcy zdarzenia, a z pomocą przyszło im nagranie z monitoringu. Napastnicy zostali zatrzymani w środę rano. Funkcjonariusze dotarli do 13 osób, a kolejny sprawca sam zgłosił się na komisariat.

7 pełnoletnich sprawców usłyszało zarzuty, a 5 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. O karze dla 6 niepełnoletnich, którzy brali udział w ataku, zadecyduje Sąd Rodzinny. Wszyscy, poza 45-latkiem są najprawdopodobniej powiązani ze światem pseudokibiców. Policjanci zabezpieczyli użytą do ataku maczetę, broń gazową oraz dużą liczbę wlepek i smyczy z klubowymi symbolami.

Polecane

Może Cię zainteresować